ГАРЯЧА ПОРА ДЛЯ ХЛІБОРОБА

З початком другого місяця липня та становленням сприятливих погодних умов українські сільгоспвиробники розпочали роботи зі збору урожаю ранніх зернових культур тим самим давши старт кампанії – Жнива 2018. Зранку й до пізньої ночі керівники і працівники сільгосппідприємств на полях пожинають плоди своєї праці. За даними відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації в районі станом на 16 липня зібрано врожаї ранніх зернових культур на 73 % загальних площ. Маємо наступну врожайність по окремим культурам озимий ячмінь 33,6 центнери з гектара, горох 12 центнерів з гектара ріпак 26,7 центнерів з гектара, ці культури   на господарствах району прибрані на 100%. Пшениця з прибраної поки що площі у 85 % дала врожайність 32,2 центнери з гектара.

З метою ознайомитись з роботою наших хліборобів та поспілкуватись з ними про проблеми і перспективи аграрного сектору району   голова районної державної адміністрації Олександр Сенченко 13 липня відвідав одне з потужних господарств району СТОВ «Агролан». Разом з керівником Віталієм Снісаренко очільник району ознайомився з роботою господарства оцінив результати й досягнення трудового колективу. СТОВ «Агролан» – насіннєве господарство ліцензоване до вирощування посівного матеріалу озимих культур пшениці, ячменю, сої. Насіннєвий мінізавод працює з минулого року та забезпечує виробництво високоякісного посівного матеріалу озимих зернових багатьох сортів. Станом на зараз сільгосппідприємство завершило збирання ранніх зернових з непоганими показниками врожайності озимого ячменю 49,9 центнерів з гектара та ріпаку 29,6 центнерів з гектара. Для якісного та тривалого зберігання продукції СТОВ «Агролан» введено в дію зернозберігаючий комплекс потужністю               35 тис. т. крім вже зазначеного цей проект дав можливість створити 15 робочих місць. На підприємстві Олександр Сенченко з Віталієм Снісаренко оглянули зібраний цьогоріч врожай та здійснили виїзд на поле, де комбайнери завершували збір пшениці.

Крім підтримки та розвитку сільського господарства СТОВ «Агролан» є ярким прикладом соціально-відповідального бізнесу в районі. В інфраструктуру Йосипівки та сусідніх сіл підприємством вкладено значу частину коштів і зусиль. Всі заходи, що проходять на території сільської ради відбуваються за активної підтримки керівництва СТОВ «АГРОЛАН», ряд проектів, що реалізовувала районна влада теж здійсненні за участі господарства.

Оцінивши результати діяльності СТОВ «Агролан» голова райдержадміністрації Олександр Сенченко підкреслив важливість діяльності таких господарств, адже крім високих показників врожайності маємо і робочі місця, і суттєві надходження податків до бюджету, і розвиток територій на яких діють такі господарства. Враховуючи цілком сільськогосподарську спрямованість нашого району то його майбутнє у значній мірі залежить саме від результатів діяльності таких підприємства, як СТОВ «АГРОЛАН»