«Обирай життя!»

Наркоманія – це гостра залежність людини від наркотичних речовин. Ця хвороба перешкоджає самовдосконаленню підлітків і їх навчанню в школах і інших навчальних закладах. Наркотична залежність є причиною підліткової злочинності, так як у нічим незайнятих підлітків від байдикування з’являються думки злочинного характеру, такі як злодійство і розбій. А починається це, як правило, через необізнаність: люди не знають, якими будуть наслідки вживання наркотику.

Саме тому в приміщенні Кам’янської філії І-ІІ ступенів НВО «Новомиргородська ЗШ І-ІІІ ступенів №2 – ДНЗ» за участю фахівця із соціальної роботи Новомиргородського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Заруднього Ярослава Сергійовича разом із головним спеціалістом служби у справах дітей, Новомиргородської РДА Шевченком Геннадієм Дмитровичем та старшим інспектором ювенальної превенції Сергатою Іриною Олександрівною був проведений виховний захід для учнів даного закладу .

В нашому суспільстві, на жаль, існують численні фактори ризику, які штовхають неповнолітніх до наркотичної прірви: доступність  наркотиків для молоді; схильність підлітків до ризикової поведінки; цікавість до наркотиків, яка базується на хибній впевненості, що вживання психотропних речовин не призводить до страшної залежності; втрата життєвих орієнтирів, почуття самотності і покинутості, відсутність уваги і допомоги з боку батьків, педагогів; невдоволення життям, яке виникає на ґрунті постійних конфліктів у сім’ї, навчальних закладах; негативний вплив компанії однолітків; простота переходу від «легких» наркотиків (сигарет, алкоголю) до найнебезпечніших.

Учні отримали інформацію щодо впливу наркотиків на організм людини, зрозуміли суть виникнення залежності. Сформували свідому установку на відмову від спроб вживання психоактивних речовин. Усвідомили, щоб не звернути з правильного шляху, людині необхідно ставити життєві цілі і невідхильно слідувати ним. Учні отримали інформаційний буклет та браслети «Обирай життя».

На основі великої кількості фактів, учні зробили самостійний висновок: СКАЖЕМО НАРКОТИКАМ «НІ»!

Фахівець із соціальної роботи
Новомиргородського
районного центру соціальних
служб для сім’ї, дітей та молоді