Гідні продовжувачі справи корифея українського театру І.К. Карпенка-Карого».

Відділом культури, туризму та культурної спадщини Новомиргородської райдержадміністрації було організовано та проведенео другий день обласного семінару методистів з театрального жанру та керівників аматорських театральних колективів 3 жовтня 2018 року на базі Новомиргородського районного будинку культури. Театрали з області відвідали музейно- природний заповідник «Тобілевичі» в селі Арсенівка батьківщини корифея українського театру Івана Карпенка-Карого, музей археології Озерова Петра Івановича. Переглянули фільм «Милі мої Українці» (режисер Олександр Жовна), після чого в дружній невимушаній обстановці пройшла зустріч з автором заслуженим діячем мистецтв України, письмеником, сценаристом, режисером та актором.

Народний аматорський театр «Сюрприз» районного будинку культури (керівник Людмила Чермак) представив театралізоване дійство «Казка під назвою «Театр», де гості мали змогу познайомитися з історією театру, репертуаром, проблемами та планами на майбутнє, які були підтверджені слайдами. Дійство супроводжувалося виступом хореографічної групи з композицією «Маски» з водевілю В.Сологуба «Біда від ніжного серця» (керівник Олена Піддубна), музичними фрагментами з вистави Валентина Красногорова «Три красуні» у виконанні Олександра Лозенка та піснею з вистави Наталії Уварової «Сватання монтера» у виконанні Віталія Бажана.

Актори театру показали семінаристам уривки з вистав Людмили Чермак «10 років потому» та «Неймовірна правда про…» за що Олена Піддубна, Олена Борисньова, Олександр Помпа, Наталя Сокуренко,   Людмила Деркач, Людмила Стригун, Віталій Бажан, Інга Совенко, Наталія Шевченко та керівник колективу Людмила Чермак отримали гучні оплески та подяку аматорам театру «Сюрприз».

Народний аматорський театр «Златопілля» (керівник Олена Покладюк) показав виставу Олени Покладюк «І таке буває» у виконанні акторів: Павла Кондратенка, Любові Галайди, Людмили Гаврилюк Наталії Скиданової, Людмили Третяк та Людмили Ткаченко.

Учасниками обласного семінару було виражено захоплення виступами обох народних колективів і на підтвердження цього було сказано: «Режисура та гра акторів відповідає рівню професійних театрів і ви є гідними продовжувачами справи корифея українського театру Івана Карпенка-Карого».

Методист з театрального жанру
районного будинку культури Л.Чермак.