Спалювання опалого листя заборонене законом!

Відповідальність за спалювання опалого листя визначена статтею                771 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

«Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти (170 грн) до двадцяти (340 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти (850 грн) до сімдесяти (1190 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти          (340 грн) до сорока (680 грн)неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти (1190 грн) до ста (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»

Випалювання опалого листя шкодить не лише довкіллю, але й здоров’ю людини. Листя є природним фільтратором повітря: за весну, літо та осінь вбирає в себе пил і багато різних шкідливих речовин, які потім виділяються під час спалювання. Дим від таких вогнищ містить пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низку канцерогенних сполук. У людини ці речовини викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.

При спалюванні трави, сухого листя на присадибних ділянках або вздовж доріг виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, ліси, залізничні колії і навіть на житлові будинки. Якщо спалювати суху траву на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, дим і вогонь здатні спричинити замикання ліній електропередач, що може призвести до руйнівних наслідків для населених пунктів і промислових об’єктів.