Не купуйте ялинки без штрих-коду!

        Не всі продавці ялинок здійснюють свою діяльність законно. Для запобігання незаконним вирубкам запроваджено маркування ялинок. До кожної ялинки прикріплюється пластикова етикетка (бирка) з індивідуальним номером та штрих-кодом. Якщо бирка відсутня – це означає, що ялинка зрубана незаконно.

        За індивідуальним номером покупець може дізнатися, де ця ялинка виросла, у якому лісгоспі, коли була зрубана. Зробити це можна на офіційному сайті Державного підприємства “Лісогосподарський Інноваційно-Аналітичний Центр”, ввівши номер на бірці в поле “Перевірка ялинки” https://www.ukrforest.com/check , або за допомогою додатка на мобільному телефоні http://www.ukrforest.com/files/yalinka.apk Якщо у базі даних немає номеру ялинки – це може свідчити про її сумнівне походження.

        Попереджаємо, що відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка дерев тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 85 гривень до 170 гривень.

        За порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів рослинного світу також передбачена відповідальність згідно зі статтею 881 Кодексу України про адміністративні правопорушення та тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 гривень з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої. За аналогічне порушення в межах природно-заповідного фонду сума накладеного штрафу складає 1700-3655 грн.

        Розміри стягнень за заподіяну шкоду державі внаслідок самовільної рубки хвойних насаджень громадянами та посадовими особами розраховуються відповідно до Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу, затверджених Постановою КМУ №665 від 23.07.2008 і Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів, затверджених Постановою КМУ №559 від 08.04.1994.

Коротке посилання: http://nmrda.kr-admin.gov.ua/?p=10974

Залишити відповідь