Ініціатива Президента України «Сільська медицина» вже діє на Новомиргородщині

Ще на початку року керівництвом районної державної адміністрації було анонсовано будівництво і відкриття лікарської амбулаторії в с. Панчево. Цей проект реалізовувався в рамках ініціативи Президента України Петра Порошенка «Сільська медицина», який передбачає будівництво 18 амбулаторій на території області. Підготовчі роботи до цього процесу розпочались ще на початку року – визначено місце для будівництва, проведено громадські слухання, підготовлено ряд дозвільних документів тощо. І вже в середині серпня розпочались роботи на визначеному для будівництва місці. За неповних чотири місяці проект стовідсотково реалізовано і відтепер жителі Панчевого і сусідніх сіл отримують медичні послуги в новозбудованому приміщені.
В перший робочий день нової лікарської амбулаторії заклад відвідали голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Кузьменко та голова обласної ради Олександр Чорноіваненко. Зустрічали керівників області голова райдержадміністрації Олександр Сенченко, перший заступник голови райдержадміністрації Людмила Чорномор голова районної ради Сергій Совенко та Панчівський сільський голова Володимир Босько. Також цього дня до Панчівсьткої амбулаторії завітали перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко, керівник апарату облдержадміністрації Віталій Линник, директор департаменту охорони здоров”я облдержадміністрації Олег Рибальченко, представники ЗМІ. Слід відзначити, що Панчівська амбулаторія це лише другий медичний заклад відкритий в області в рамках президентської ініціативи, звідси й така висока увага обласного керівництва до амбулаторії. Кошторисна вартість об’єкта – 6179,4 тис.грн. з яких співфінансування з районного бюджету – 617,9 тис.грн.
Екскурсію по медичному закладу гостям провела головний лікар НКП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Оксана Криворучко. Заклад повністю облаштований необхідними меблями та медичним інвентарем. Для пацієнтів створені максимально комфортні умови для отримання медичної допомоги – оглядовий кабінет, процедурна кімната, кабінет лікаря, кабінет щеплень, кімната персоналу – все це забезпечено необхідним медичним обладнанням та відповідає найсучаснішим вимогам.
За кошти районного бюджету амбулаторію дообладнано медичним обладнанням, інструментарієм на загальну суму 252,0 тис. грн. Придбано спірометр, систему моніторингу гемоглобіну та гемокриту, електрокардіограф, дерматоскоп, крісло гінекологічне, крісло-коляску колісну інвалідну, діагностичний набір для сімейного лікаря, ноші медичні складні, небулайзер, пульсоксиметр, глюкометр, тонометр, комплект шин, систему моніторингу ліпідів, світильник оглядовий та інше.
В амбулаторії працюватиме лікар загальної практики сімейної медицини, фельдшер, сестра медична, техпрацівник та водій. За словами Оксани Криворучко, зараз в закладі працюватиме лікар за сумісництвом, а вже літом буде постійний лікар, який зараз закінчує навчання і з яким вже є домовленості про працевлаштування в Панчівській амбулаторії. Для потреб майбутнього лікаря в приміщенні передбачено і житлові кімнати з необхідними зручностями. Новозбудована амбулаторія підключена до медичної інформаційної системи «Регіональна інформаційна медична система “Медстар”, що в майбутньому дасть можливість спілкуватись лікарю зі своїми колегами в районному і обласному центрах за допомогою відеозвязку, надаючи при цьому необхідну допомогу хворим. Крім нового приміщення Панчівська амбулаторія отримала і новий автомобіль “Renault Duster”, що є дуже необхідним для медиків сільської місцевості.
Сергій Кузьменко оглянув приміщення амбулаторії, поспілкувався з персоналом та майбутніми пацієнтами – жителями Панчевого. Очільник області відмітив темпи будівництва амбулаторії та окремо подякував за організовану роботу Олександру Сенченку і представникам підрядної організації. Також Сергій Кузьменко поцікавився і загальним станом медичної галузі в районі – реформуваннями медичних закладів, підписанням декларацій з лікарями, фінансовими потребами галузі. Проводжаючи Сергія Кузьменка колектив Панчівської амбулаторії подарували йому державний прапор з написаними на ньому словами вдячності за проведену роботу результатом якої стала поява по-європейські сучасного медичного закладу.