ОЛЕКСАНДР СЕНЧЕНКО: Результативна освіта сьогоднішніх першокласників – це стабільність і розвиток держави в майбутньому.

     2018 рік був дуже насиченим на реформи та суттєві зміни в різноманітних суспільно значимих галузях розвитку держави в цілому і адміністративних територій зокрема. Однією з реформ, яка впроваджувалась на території району протягом року була реформа в галузі освіти. Саме в цьому році навчальні заклади зустріли першокласників впровадженням освітнього проекту «Нова українська школа», набрав обертів інший освітянський проект «Інтелект України» і вже зараз шість класів в опорних навчальних закладах навчаються в рамках даного проекту, серед них два класи вже другого року навчання. Інший проект в рамках якого навчаються першачки району «На крилах успіху». Реалізація даних освітніх проектів вимагає певних зусиль не лише від учасників освітнього процесу, а й від органів влади різних рівнів. Для того аби учні могли отримувати знання згідно стандартів Нової української школи класи в навчальних закладах необхідно забезпечити відповідним інвентарем – починаючи від парт та мультимедійного обладнання і продовжуючи роздатковим і методичним матеріалом. Починаючи з початку нового навчального року Новомиргородською райдержадміністрацією було організовано ряд заходів з метою поповнення матеріально-технічної бази навчальних закладів району та виконання умов і стандартів зазначених освітніх проектів. Загалом для потреб освітньої галузі протягом року придбано 13 мультимедійних дошок на суму 168,4 тис. грн, 22 компютери на суму 136,4 тис. грн, 13 принтерів на суму 134,9 тис. грн. За кошти державного бюджету на суму 276,8 тис. грн.. придбано дидактичних матеріалів. Оснащено необхідними наочностями 2 кабінети біології в опорних навчальних закладах.

     20 грудня голова Новомиргородської райдержадміністрації Олександр Сенченко та начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Олександр Єпанча здійснили робочу поїздку до навчальних закладів міста, де ознайомились з навчально-виховним процесом в окремих класах навчальних закладів та оглянули шкільне приладдя, що було нещодавно придбане. В опорних навчальних закладах НВО «Новомиргородська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 – ДНЗ» та НВО «Новомиргородська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 – ДНЗ» учні початкової школи вже отримали нові індивідуальні комфортні парти, за якими продовжуватимуть навчання. Саме в цих закладах було оснащено необхідним приладдям два біологічні класи – придбано мікроскопи, мікропрепарати, об’ємні моделі на суму 328,8 тис. грн. В Новомиргородській ЗШ І-ІІІ ст. №1, де також цього дня побували керівники, парти лише розпочали монтувати і першокласники з нетерпінням чекали коли вже сядуть на новенькі стільчики. За словами Олександра Сенченка з початком нового року такі парти будуть придбані, ще для ряду навчальних закладів району. Крім того, що керівники оглянули придбані навчальні матеріали, також поспілкувались з директорами навчальних закладів про існуючі проблеми в школах. Насамперед в усіх школах відмітили про покращення теплового режиму після заходів з утеплення та енергозбереження, які останніми роками впроваджувались у закладах освіти. Всі міські школи вже опалюються альтернативними видами палива. В Новомиргородській ЗШ І-ІІІ ст. №1 й зараз завершують облаштування відкосів на встановлених вікнах, а на часі ремонт спортивного залу. Перспективи створення на базі даної школи опорного навчально-виховного об’єднання досить реальні, тому увага до функціонування даного закладу освіти буде відповідною

     В НВО «Новомиргородська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 – ДНЗ» проблемним залишається стан системи опалення, з цим питанням керівництво райдержадміністрації знайоме й відповідні заходи заплановані на наступний рік. Підсумовуючи результати робочої поїздки до навчальних закладів міста Олександр Сенченко відзначив, що районна влада й надалі продовжить реалізацію тих завдань виконання, яких принесе позитивні результати в освітянську галузь. Ми створюємо умови для учасників освітнього процесу не лише комфортними, а й новітніми і сучасними, як того вимагають виклики сьогодення. Результативна освіта сьогоднішніх першокласників – це стабільність і розвиток держави в майбутньому, – підкреслив Олександр Сенченко.

Коротке посилання: http://nmrda.kr-admin.gov.ua/?p=11128

Залишити відповідь