В районі розпочав роботу інклюзивно-ресурсний центр

15 січня голова райдержадміністрації Олександр Сенченко та начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Олександр Єпанча відвідали комунальну установу «Новомиргородський інклюзивно-ресурсний центр». Даний заклад був створений минулого року з метою надання просвітницьких, консультативних та корекційних послуг для дітей з особливими потребами, крім цього аналогічні послуги за бажанням можуть отримувати й інші діти, які хочуть розкрити свої особливості. Директор установи Тетяна Малашевич ознайомила керівників з особливостями і можливостями закладу . Повноцінну роботу було розпочато вже в цьому році з 02 січня і за цей період до педагогів звернулось 18 дітей, які отримують необхідні їм послуги з врахуванням рекомендацій психологів та інших фахівців. З дітьми тут працюють логопед, дефектолог та психолог всього штатна чисельність установи 5 педагогічних працівників. Навчальні кімнати оснащено необхідним ігровим інвентарем та дидактичними матеріалами. До кожної дитини вчитель знаходить свій індивідуальний підхід, створюють умови безбар’єрності у навчанні, організовують відповідну роботу з батьками. Керівники оглянули навчальні кімнати закладу, поспілкувались з педагогічними працівниками та ознайомились з особливостями педагогічного процесу. Незважаючи на короткі терміни протягом яких була створена дана установа тут дотримано усіх вимог і стандартів інклюзивної освіти. За рахунок коштів районного бюджету було проведено якісний ремонт (100 тис. грн.) та придбано технічне обладнання (26 тис. грн), за рахунок коштів державного бюджету (114 тис.грн.) придбано меблі та облаштовано навальні кімнати. Створені умови дозволяють і дітям, і педагогам дотримуватись принципів і цінностей інклюзивної освіти.

Перебуваючи в закладі голова райдержадміністрації Олександр Сенченко зазначив що робота даної установи це є результат змін та нововведень в системі усієї освіти, головною рисою діяльності подібних закладів є адаптація усієї системи до потреб дитини з особливими потребами, а не навпаки. Також Олександр Олегович додав що ще півроку тому для новоствореної установи лише підбирали приміщення, а сьогодні вже 18 дітей мають можливість долучитись до повноцінного освітнього процесу.