Проведено лекцію на тему: «Угода про асоціацію з ЄС. Виклики і можливості для аграріїв»

В рамках програми адаптації українського агробізнесу до вимог угоди про асоціацію з Європейським союзом, 17 січня 2019 року в приміщенні відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації була проведена лекція на тему роботи вітчизняних сільськогосподарських товаровиробників на ринках ЄС. Лекцію читали експерти громадської організації «Агромегаполіс»: Тарасенко Микола Петрович, Барбелюк Андрій Олександрович та Барбелюк Володимир Олександрович.

На початку зустрічі до відома присутніх доведено основні напрямки імплементації Угоди про асоціацію з ЄС в області харчових продуктів:

впровадження до 2021 року в національне законодавство нормативних актів ЄС для створення загальних засад відповідності між національними вимогами у сфері безпечності харчових продуктів та законодавством ЄС;

прийняття європейських стандартів як національних стандартів України з одночасним скасуванням дії стандартів ГОСТ, які були розроблені до 1992 року.

В ході лекції розглянуто аспекти виробництва сільськогосподарської продукції та торгівлі нею з ЄС, а саме:

відповідність нормам безпечності сільськогосподарської продукції через впровадження сертифікації всіх складових виробничого процесу, що включає сертифікацію ґрунтів, сільськогосподарської техніки, посівного матеріалу, добрив, засобів захисту рослин та ін..

розвиток кооперативів як ефективного механізму забезпечення конкурентоспроможності малих та середніх сільськогосподарських товаровиробників;

пошук та співпраця з виробничими і торгівельними партнерами за кордоном;

потенційно перспективна продукція для експорту до ЄС та інших країн;

стан молочного тваринництва;

закупівля продукції переробними підприємствами.

На завершення лектори відповідали на інші актуальні питання присутніх, подано аналітичні матеріали з розглянутих на лекції тем.