Про проведення спільного засідання робочої групи та комісії

23 січня 2019 року під головуванням першого заступника голови Новомиргородської районної державної адміністрації Чорномор Людмили Анатоліївни відбулося спільне засідання районної комісії з питань забезпечення своєчасності виплати та погашення заборгованості із заробітної плати, стипендій та інших соціальних виплат та робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення у Новомиргородському районі.

На засіданнях розглядалися наступні питання:

І. Про роботу проведену в районі робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення у січні-грудні 2018 року.

ІІ. Про нарахування заробітної плати найманим працівникам суб’єктів господарювання району менше та на рівні законодавчо встановленого мінімального розміру (3723 грн.), згідно даних Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області у листопаді 2018 року.

ІІІ. Про роботу комісії з питань своєчасності виплати та погашення заборгованості із заробітної плати, стипендій та інших соціальних виплат у січні-грудні 2018 року.

ІV. Про сплату єдиного соціального внеску суб’єктами господарювання району станом на 23 січня 2019 року.

Під час обговорення питань, які розглядалися на засіданні робочої групи перший заступник голови райдержадміністрації Чорномор Л.А. наголосила на неприпустимості порушення чинного законодавства про працю, зокрема використання “тіньової” зайнятості, та нагадала про фінансову відповідальність порушників. Також зазначила, що всі працюючі громадяни повинні бути належним чином (легально) прийняті на роботу. Від цього залежить не лише їх власний добробут, але і добробут усієї громади (району), на території якої вони проживають, тому що дохідна частина районного бюджету на 60% формується з надходжень податків з доходів фізичних осіб. А з районного бюджету здійснюється фінансування усіх соціальних заходів і програм для жителів громади.

За підсумками засідання комісії та робочої групи надано ряд доручень та прийняті рішення, спрямовані на активну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців щодо необхідності дотримання ними норм чинного законодавства стосовно прав і гарантій найманих працівників. Також запрошеним керівникам суб’єктів господарювання району рекомендовано розглянути можливість підвищення рівня заробітної плати найманим працівникам вище мінімального розміру встановленого законодавством шляхом її диференціації за рахунок встановлення доплат, надбавок, премій працівникам, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної з урахуванням складності, відповідальності та умов роботи .

Начальнику Новомиргородської інспекції Ново українського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області Чорній С.В. рекомендовано продовжувати вживати усіх можливих заходів до суб’єктів господарювання району, які мають заборгованість зі сплати ЄСВ, з метою повного погашення існуючої заборгованості   А також тримати на контролі запевняння запрошених фізичних осіб підприємців про поступове погашення боргу з єдиного соціального внеску до 01 червня       2019 року.

Начальник відділу з питань праці
та соціально – трудових відносин управління
соціального захисту населення райдержадміністрації
А. Дудар