15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

30 років потому в Афганістані скінчилась війна на якій загинули тисячі солдат тоді ще радянської армії, серед них і п’ятеро жителів нашого району. Вшанувати пам’ять про загиблих та віддячити живим учасникам афганської війни, в тридцяту річницю виведення обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану зібрались учасники тих подій, керівництво району, громадськість. Учасники заходу колоною пройшли від центральної площі міста до пам’ятного знаку загиблим воїнам інтернаціоналістам. Тут до присутніх звернулися голова райдержадміністрації Олександр Сенченко, голова районної ради Сергій Совенко, міський голова Ігор Забажан, військовий комісар Євген Ляшенко. Виступаючі подякували воїнам-інтернаціоналістам за їх бойові подвиги, також згадали і про тих хто зараз на сході країни виконує бойові завдання. Пам’ять про загиблих учасників військових конфліктів вшанували хвилиною мовчання.

Також цього дня в приміщенні Новомиргородської міської ради відбулась зустріч керівників району і міста з воїнами-інтернаціоналістами. До уваги ветеранів був підготовлений тематичний концерт, після якого голова райдержадміністрації Олександр Сенченко, голова районної ради Сергій Совенко, міський голова Ігор Забажан вручили присутнім ветеранам афганської війни пам’ятні медалі «Честь. Мужність. Пам’ять.» Голова райдержадміністрації подякував воїнам-інтернаціоналістам за їх самопожертву та відвагу, яку вони проявили віддаючи данину військовій присязі і обов’язку. Ваші духовні ідеали і цінності є прикладом справжнього патріотизму і відданості своєму народу, який зараз переймають українські воїни на Сході держави, – підкреслив Олександр Сенченко.