ЗБЕРЕЖЕМО ПЕРВОЦВІТИ !

Щороку в Кіровоградській області, як і в інших областях України, триває масова торгівля ранньоквітучими рослинами – первоцвітами, в тому числі занесеними до Червоної книги України, які перебувають під загрозою зникнення, а саме: підсніжник білосніжний, проліска дволиста, брандушка різнобарвна, шафран Гейфеля (крокус), цибуля ведмежа (черемша), тюльпан дібровний та інші.

З метою охорони ранньоквітучих рослин в області щорічно проводиться операція «Первоцвіт», в рамках якої Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області спільно із працівниками Національної поліції, громадськими організаціями та представниками засобів масової інформації проводить перевірки у можливих місцях збору та реалізації квітів.

Нагадуємо, що за порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів рослинного світу, статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн.

Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Крім того, за один екземпляр незаконно добутої рослини, занесеної до Червоної книги України, передбачена відповідна компенсація за її знищення (відповідно до Постанови КМУ від 07.11.2012 №1030), наприклад:

– підсніжники, шафрани – від 49 до 62 грн. у залежності від виду;

– цибуля ведмежа (черемша)- 62 грн.;

– брандушка різнобарвна – 49 грн.;

– тюльпан дібровний – 49 грн.

Шановні жителі району! Купуючи первоцвіти, Ви стимулюєте недобросовісних громадян, які протиправно реалізовують червонокнижні первоцвіти, та стаєте учасниками знищення природного надбання країни.

Якщо Ви стали свідком незаконного збору, продажу чи транспортування весняних квітів, будь-ласка, повідомте про це Держекоінспекцію у Кіровоградській області за номером (0522) 22-85-86 або (0522) 22-85-93.