Патронат над дитиною та популяризація сімейних форм виховання

Люди в нашій країні не багато знають про пріоритети в долі дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах. Власне, цим займаються тільки державні органи, та безпосередньо ті, хто збирається взяти дитину в сім’ю. На щастя, останніх з роками стає все більше. Це люди, які відчувають, що виховувати дітей – їх покликання.

Саме тому 28 лютого 2019 року в приміщенні Новомиргородської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за участю директора Новомиргородського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Заруднього Ярослава Сергійовича разом із головним спеціалістом служби у справах дітей, Новомиргородської РДА Мініною Анною Миколаївною було проведено захід присвячений популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Також більш детально зупинилися на питанні створення сімей патронатних вихователів, які є альтернативою закладам інституційного догляду дітей.

Відповідно до розпорядження голови Новомиргородської районної державної адміністрації від 10 травня 2017 року № 132-р «Про запровадження у Новомиргородському районі послуги патронату над дитиною», закладом, на який покладаються функції з організації надання послуги патронату над дитиною у Новомиргородському районі, є Новомиргородський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді .

Сьогодні в країні є пріоритетнім напрямком створення сімейного патронату, який би забезпечував тимчасовий захист дітей віком від 0 до 18 років, які втратили батьків або чиї батьки не здійснюють своїх батьківських обов’язків внаслідок різних причин, до вирішення подальшої долі дитини. Кожний громадянин України, який має свою сім’ю, вищу освіту, позитивний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови та бажання надати чужій дитині тимчасовий прихисток, турботу і увагу, може стати патронатним вихователем.

На заході говорили про те, що таке патронатна сім’я, хто такі патронатні вихователі та їх помічники, хто ними може стати. Визначали також категорію дітей, які можуть бути влаштовані до патронатної сім’ї.

Працівник Центру повідомив, що патронатний вихователь буде отримувати офіційну заробітну плату від держави, а в його трудовій книжці буде відповідний запис та нараховуватиметься трудовий стаж.

Головний спеціаліст служби у справах дітей наголосила на тому, що кожній дитині потрібно надати можливість повністю реалізувати свій потенціал, забезпечити належне фізичне та психічне здоров’я, доступ до отримання якісної освіти, безпечне життя, позитивні емоції, відчуття того, що її люблять. Тільки родина здатна задовольнити основні потреби дитини, створити якнайкращі умови для її всебічного розвитку. Якщо відсутня можливість для дитини жити у рідних батьків, то найкраща альтернатива – усиновлення/удочеріння, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу.

Просимо усіх небайдужих до долі дітей за більш детальною інформацією звертатися до Новомиргородського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що розташований за адресою: м. Новомиргород, вул. Соборності, 112, 3 поверх, 38 кабінет.

Директор Новомиргородського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Я. ЗАРУДНІЙ