Шевченківські читання «Уклін тобі, Тарасе, великий наш Пророче»

Все прогресивне людство планети 9 березня відзначає 205-у річнию від дня народження генія українського народу, великого патріота України та її Пророка Тараса Григоровича Шевченка.

7 березня 2019 року в Новомиргородському районному будинку культури   розпочалися Шевченківські читання, приурочені цій даті. В фойє будинку культури було представлено виставку художніх робіт учнів дитячої школи мистецтв «Великий Кобзар у творах юних художників», виставка декоративно-ужиткового мистецтва майстринь-вишивальниць району та книжкова виставка творів Тараса Григоровича підготовлена працівниками районної центральної бібліотеки. Учасників заходу привітала начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації Височин В.О.

В заході взяли участь митці нашого Новомиргородського краю, місцеві поети та художники. Члени районного літературно-мистецького об’єднання «Вись» Людмила Третяк, Людмила Попчук, Олена Покладюк, Павло Кондратенко прочитали власні вірші, присвячені Т.Г. Шевченку. В Шевченківських читаннях перед глядачами виступив народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Оксамит» дитячої школи мистецтв (керівник Антоніна Євченко) та з високою майстерністю виконав пісні на слова поета «Зоре моя, вечірняя», «По діброві вітер виє», урочисто з піднесенням аматорський хоровий колектив «Гуляйполе» міського будинку культури №1 (керівник Валентин Снісаренко) виконав пісні «Реве та стогне Дніпр широкий», «Заповіт», «Думи мої, думи» .

З шаною і любов’ю до Великого Кобзаря переможці районного огляду- конкурсу майстрів розмовного жанру прочитали його твори. Наталя Удовик з Панчівського сільського будинку культури дуже емоційно і талановито виконала найлюбиміший твір поета «Лілея» , чуттєво і з душею прочитала вірш «Про Україну» Анна Стригун, з майстерністю та любовю до поета прозвучав вірш «Муза» у виконанні Ірини Правиленко з Капітанівського селищного будинку культури.

Наостанок Шевченківських читань ведуча заходу сказала : «Шануючи Великого Кобзаря, ми вклоняємося до землі за його безсмертне слово, за віру, за надію і віримо, що над Україною ще зійде світанкова щаслива зоря волі й добробуту, зоря свободи і розквіту».

Провідний методист

районного будинку культури                                          Н.Куницька