Стихійна торгівля – загроза вашому життю та здоров’ю

Новомиргородське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області закликає мешканців міста та району не нехтувати власною безпекою і не купувати продуктів харчування невідомого походження в місцях стихійної торгівлі. Адже кількість гострих кишкових захворювань зростає щороку.

Стихійна торгівля – це не лише порушення правил благоустрою, але й явище, яке негативно впливає на імідж нашого міста. Продукти на вулиці реалізують у пилюці, а погодні умови сприяють розмноженню бактерій, особливо у молочних продуктах, що може негативно відобразитись на здоров’ї покупців.

З наближенням свят, збільшується кількість місць стихійної торгівлі продуктами харчування на тротуарах вулиць міста. Покупці ігнорують застереження, що, придбані з рук, такі продукти не відповідають санітарним нормам, вони помилково вважають їх свіжішими і, водночас, дешевшими. Втім,так продавати харчові продукти – це правопорушення. Відповідно до статті 160 КУпАП (торгівля з рук у невстановлених місцях), реалізаторів продуктів карають штрафом з конфіскацією товару або без неї. А статтею 164 цього кодексу передбачено відповідальність за порушення порядку повноваження господарської діяльності.

Варто пам’ятати що, попит породжує пропозицію, тож якщо мешканці купуватимуть продукти на ринку, це стимулюватиме торговців переходити у відповідні місця, де будуть перевірятись ті сільськогосподарські продукти та городина, яку вони реалізують.

Новомиргородське районне управління радить новомиргородцям : не купувати продуктів у невстановлених місцях торгівлі; звертати особливу увагу на умови реалізації, зберігання продуктів, зовнішній вигляд та органолептичні властивості, наявність документів про їхню якість.

Найефективніший метод боротьби із стихійною торгівлею – не купувати продуктів харчування у невстановлених місцях.

Новомиргородське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби вКіровоградській області