Відбувся районний семінар з актуальних питань у галузі АПК

21 березня 2019 року проведено районний семінар на тему: «Дотримання законодавства про працю, безпека весняно-польових робіт, програми підтримки АПК в 2019 році, безпека бджільництва».

На семінар були запрошені: керівники агроформувань та особи, відповідальні за охорону праці, працівники кадрових служб сільгосппідприємств, представники органів місцевого самоврядування, пасічники.

Зі вступним словом до присутніх звернулися перший заступник голови РДА Людмила Чорномор та начальник Управління Держпраці у Кіровоградській області Сергій Подорожний, які наголосили на важливості додержання вимог з охорони праці при проведенні сільськогосподарських робіт.

Розглядалися питання:

– Дотримання законодавства про працю, легалізація та зайнятість населення, атестація робочих місць.

– Першочергові заходи по охороні праці під час проведення весняно-польових робіт з урахуванням нових нормативно-правових актів по охороні праці.

– Гігієна праці у сільськогосподарському виробництві (проведення медоглядів, застосування засобів індивідуального захисту).

Інформацію з вищевказаних питань надали представники обласного Управління Держпраці Олена Хіміч, Ірина Чирва-Репетир та Сергій Олексієнко.

Роз’яснення щодо програм державної підтримки у галузі АПК в 2019 році надали працівники відділу агропромислового розвитку РДА Любов Хименко та Любов Богданюк. Також було піднято питання використання біологічних методів захисту рослин як альтернативи хімічним методам.

На завершення семінару співробітники районного управління Держпродспоживслужби Альона Колодяжна та Лариса Максименко розповіли присутнім про вимоги діючих нормативно-правових актів, що передбачають охорону бджіл від отруєнь.