Черговий дитячий садок відкрито в районі

16 квітня 2019 року в жителів села Турія було визначним та святковим днем, адже саме в цей день відбулось відкриття довгоочікуваного дитячого садочка – комунальний заклад дошкільної освіти «Ромашка» Туріянської сільської ради Новомиргородського району.
Ця подія стала справжнім святом для дітвори та їх батьків. Розділити радість з мешканцями громади та привітати їх з чудовою подією завітав голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко також на заході були присутні голова райдержадміністрації Олександр Сенченко, перший заступник голови голова районної ради Сергій Совенко, начальник відділу освіти молоді та спорту РДА Олександр Єпанча, депутат районної ради Андрій Зубалій, сільський голова Анатолій Тупчій.
Дошкільна освіта є першою сходинкою до здобуття якісних знань, фундаментом, на якому будується вся система освіти. Максимально охопити дітей дошкільною освітою, забезпечити її якість і доступність – таке завдання постало перед керівництвом району ще на початку 2017-го року, коли Олександр Сенченко дав обіцянку на сходці жителів села, що в селі з’явиться дитячий садок. Після розробки необхідних проектів та цілого ряду інших дозвільних документів роботи з реконструкції приміщення, що знаходиться біля місцевої школи, під дитячий садочок розпочались в серпні того ж року. Загальна вартість виконаних робіт даного проекту об’єкта склала 2,335 млн .грн. Фінансування відбувалось за рахунок коштів районного бюджету у співфінансуванні з бюджетом Туріянської сільської ради. Протягом двох років занедбане приміщення вдалося перетворити на чудовий, яскравий дитсадок, який вже сьогодні відвідують діти, загалом стіни цього закладу готові прийняти 30 дітей. Садочок укомплектовано згідно сучасних норм і вимог.
Очільник області Сергій Кузьменко оглянув дитячий садок поспілкувався з колективом закладу та вихованцями, які продемонстрували йому свої творчі здібності, й натомість отримали від Сергія Анатолійовича в подарунок іграшки. Олександр Сенченко інформував Сергія Кузьменка про реалізацію проекту з реконструкції даного дитячого садка. За останні чотири роки це вже четвертий дитячий садок в районі, який розпочинає свою роботу як повноцінний дошкільний навчальний заклад з постійним перебуванням дітей. До цього такі заклади було створено в селах Дібрівка, Пурпурівка, Оситняжка. Але звичайно найбільшим досягненням для дошкільної освіти району за ці роки це є поява дитячого садочка с. Турії. Олександр Сенченко відмітив, що районна влада розуміє значимість розвитку освіти району і зокрма дошкільної , як основи, для подальших успіхів учнів району.
Спілкуючись з громадою села голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко високо оцінив організовану роботу та отриманий результат з реконструкції садочка. Слова подяки отримали від очільника області місцеві підприємці та аграрії с. Турія, які доклали зусиль для того аби садочок мав нові меблі, ігровий інвентар, приведено до належного вигляду територію біля приміщення. Окремі слова подяки від очільника області прозвучали депутату районної ради, керівнику ТОВ «Прогрес» Андрію Зубалію, адже він теж не залишився осторонь цієї важливої справи.