Про проведення спільного засідання робочої групи та комісії

18 квітня 2019 року під головуванням першого заступника голови Новомиргородської районної державної адміністрації Чорномор Людмили Анатоліївни відбулося спільне засідання районної комісії з питань забезпечення своєчасності виплати та погашення заборгованості із заробітної плати, стипендій та інших соціальних виплат та робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення у Новомиргородському районі.
На засіданні розглядалися наступні питання:
І. Про нарахування заробітної плати найманим працівникам суб’єктів господарювання району менше та на рівні законодавчо встановленого мінімального розміру (4273 грн.), згідно даних Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області у січні 2019 року.
ІІ. Про сплату єдиного соціального внеску суб’єктами господарювання району станом на 17 квітня 2019 року.
Під час обговорення питань, які розглядалися на засіданні робочої групи перший заступник голови райдержадміністрації Чорномор Л.А. зазначила, що заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не підлягає списанню протягом 70 років. Наголосила на необхідності вчасної сплати ЄСВ суб’єктами господарювання незалежно від форми власності, оскільки від цього залежить отримання найманими працівниками соціальних гарантій, в тому числі у випадку безробіття, тимчасової втрати працездатності, при виході на пенсію, а також для отримання субсидій.
За підсумками засідання комісії та робочої групи надано ряд доручень та прийняті рішення, спрямовані на активну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців щодо необхідності дотримання ними норм чинного законодавства стосовно прав і гарантій найманих працівників. Також присутнім керівникам суб’єктів господарювання району рекомендовано розглянути можливість підвищення рівня заробітної плати найманим працівникам вище мінімального розміру встановленого законодавством шляхом її диференціації за рахунок встановлення доплат, надбавок, премій працівникам, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної з урахуванням складності, відповідальності та умов роботи .
Новомиргородському міському голові Забажану І.В. спільно з директором КП «Новомиргородські муніципальні інженерні мережі» Шевченком Р.О. рекомендовано вжити усіх можливих заходів для повного погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску в найкоротші строки з метою забезпечення реалізації прав найманих працівників підприємства на державні соціальні гарантії.
Начальник відділу з питань праці
та соціально – трудових відносин управління
соціального захисту населення
райдержадміністрації А. Дудар