Донбас: переPROчитання образу

      З 06 по 17 травня в Новомиргородському районному будинку культури Новомиргородським районним краєзнавчим музеєм експонувалась Всеукраїнська інформаційно – просвітницька контрпропагандистська виставка «Донбас: переPROчитання образу», створена Українським інститутом національної пам’яті з використанням маловідомих матеріалів Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Галузевого державного архіву Служби безпеки України і Державного архіву Донецької області.

     Виставка «Донбас: переPROчитання образу» є спробою деконструювання, створеного російською пропагандою, негативного медійного образу Донбасу як «особливого» антиукраїнського регіону. На виставці розглядається історія краю в контексті загальноукраїнської історії та культури, а також в контексті сучасних реалій українського суспільства. З її стендів постали образи давнього минулого Донбасу, матеріали про освоєння і заселення регіону козаками, політичні репресії і голодомор 1932-1933 років у краї, діяльність у Донбасі підпільної організації «Молода гвардія», похідних груп ОУН, членів Української Гельсінської групи Миколи Руденка, Олекси Тихого, Василя Стуса, Петра Григоренка, внесок шахтарів Донбасу у створення незалежної держави  тощо.

     Виставку відвідали учні шкіл міста, працівники закладів культури. Після Новомиргорода виставка експонуватиметься у Малій      Висці і побуває у всіх районах і містах обласного підпорядкування області.

 

Директор
Новомиргородського районного
краєзнавчого музею
С. Ланженко

Коротке посилання: http://nmrda.kr-admin.gov.ua/?p=11876

Залишити відповідь