Позачергові вибори народних депутатів України

Указом Президента України від 21.05.2019 року № 303/2019 “Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів” на 21 липня 2019 року призначено позачергові вибори народних депутатів України.

Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Новомиргородської районної державної адміністрації Кіровоградської області традиційно інформуємо Вас, шановні земляки, про те, що належить саме до нашої компетенції, тобто про списки виборців.

По-перше, треба пояснити, що списки виборців формуються на підставі даних Державного реєстру виборців, який функціонує у вигляді автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи, а простіше – електронної бази даних. Щомісяця відповідні суб’єкти подають до відділу ведення Державного реєстру виборців інформацію про зміни, які стосуються виборців району, що відбулися у попередньому місяці та про осіб, яким у звітньому місяці виповниться 18 років.

Завдання нашого відділу – всі ці дані своєчасно завантажити в систему та опрацювати у встановлені терміни.

Можете бути впевненими, що все, що залежить від нас стосовно якості та своєчасності виготовлення списків виборців, ми зробимо. Вам потрібно лише прийти в день голосування на виборчу дільницю та проголосувати. А щоб зробити це, не забудьте перевірити наявність та правильність своїх даних у Державному реєстрі виборців.

В першу чергу рекомендуємо зробити це тим громадянам, які не знайшли себе у списках виборців під час минулих Президенських виборів, тим хто після зазначених виборів змінював свої персональні дані чи місце реєстрації, тим кому за цей час виповнилося 18 років, тим, хто прибув із місць позбавлення волі. І зробити це невідкладно, не чекаючи попередніх списків та іменних запрошень, скориставшись он-лайн послугою “Особистий кабінет виборця” (на офіційному сайті Державного реєстру виборців в розділі “Кабінет виборця”), або завітавши на прийом до нас у відділ.

І на кінець добра новина.

29 травня 2019 року Центральною виборчою комісією прийнято постанову № 910, якою внесено зміни до постанови Комісії від 13 вересня   2012 року № 893 “Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси”.

Відтепер вимогу стосовно додавання до заяви про тимчасову зміну місця голосування документів (копії документів), які підтверджують необхідність такої зміни, скасовано.

Мотивація тимчасової зміни місця голосування зазначається лише у заяві виборця, примірний зразок якої встановлено у додатку 2 до постанови Комісії від 13 вересня 2012 року № 893. Зазначена мотивація може бути викладена, зокрема, у такій формі: “у зв’язку з відрядженням”, “робота у цей період”,   “у зв’язку з тим, що маю відмінне від місця реєстрації фактичне місце проживання”, “у зв’язку із відпусткою”, “у зв’язку із санаторно-курортним лікуванням”, тощо.

Змінити місце голосування можна не пізніше ніж за 5 днів до дня виборів, тобто до 15 липня 2019 року включно.

Чекаємо на вас за адресою: м.Новомиргород, вул.Соборності, 112, Новомиргородська районна державна адміністрація, 35-й кабінет (3-й поверх). Тел.: 4-18-09. Йдучи до нас, обов’язково візьміть із собою паспорт громадянина України!

Працюємо з понеділка по четвер з 8.00 до 17.15. П’ятниця з 8.00 до 16.00. Починаючи з 29 червня 2019 року і до дня виборів відділ буде працювати також у вихідні дні з 8.00 до 17.00. Обідня перерва з 12.00 до 13.00.

Головний спеціаліст відділу ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації В.ЖЕРЕБЕНКО

Коротке посилання: http://nmrda.kr-admin.gov.ua/?p=11917