Інформація відділу у Новомиргородському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області.

Відділ у Новомиргородському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області на виконання п. 3 протокольного доручення виробничої наради з керівниками головних управлінь Держгеокадастру в областях та м. Києві під головуванням першого заступника Голови Держгеокадастру Шемелинець Л.М. від 08.07.2019, інформує:
1 Про загальнонаціональну нормативно грошову оцінку .У 2018 році за рішенням і в порядку, затвердженому Урядом, проводитиметься загальнонаціональна (всеукраїнська) нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення — оцінка земель сільськогосподарського призначення, яка проводиться одночасно на всій території країни.
Оцінку проводить уповноважений Держгеокадастром на здійснення заходів, передбачених бюджетною програмою «Проведення земельної реформи», суб’єкт господарювання, якому надаються бюджетні кошти на безповоротній основі в межах відповідних бюджетних асигнувань та який є суб’єктом оціночної діяльності відповідно до статті 6 та з урахуванням вимог частини третьої статті 18 Закону України «Про оцінку земель» (далі – виконавець).
Об’єктом оцінки є землі сільськогосподарського призначення незалежно від форми власності в межах території природно-сільськогосподарських районів (у тому числі гірських природно-сільськогосподарських районів) Автономної Республіки Крим, областей, крім земель сільськогосподарського призначення в межах населених пунктів, оцінка яких проводиться відповідно до Методики нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 1995 р. N 213 (ЗП України, 1995 р., N 6, ст. 151; Офіційний вісник України, 2004 р., N 27, ст. 1782; 2016 р., N 93, ст. 3040).
Проведуть загальнонаціональну (всеукраїнську) нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення за рахунок коштів Держбюджету України.
2. Про зміни в законодавстві щодо вартості 1 га ріллі по області. Базою оподаткування для сільгосптоваровиробників – платників єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи є нормативна грошова оцінка (далі – НГО) 1 га сільгоспугідь, до якої також має застосовуватися коефіцієнт індексації (п. 2921.2 Податкового кодексу, далі – ПК). Ті, у кого на руках є витяг із технічної документації про НГО земельної ділянки, знають реальну величину НГО 1 га, а от тим, у кого немає можливості його замовити через відсутність у Державному земельному кадастрі (далі – ДЗК) інформації про земельну ділянку (її реєстрацію), для розрахунку необхідно брати показники із додатка 1 до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затвердженого наказом Мінагрополітики від 23.05.17 р. № 262 (далі – Порядок № 262). Звертаємо увагу на те, що наказом Мінагрополітики від 18.12.18 р. № 605 (чинний з 01.01.19 р.) викладено у новій редакції показники НГО одиниці площі ріллі по областях України (додаток 1 до Порядку № 262).
Таким чином, вартість 1 га ріллі по Кіровоградській області становить 31888 грн.
3. Про ставки згідно Податкового кодексу. На сьогоднішній день велика увага приділяється питанням фінансової децентралізації та важливості збільшення фінансової достатності місцевих бюджетів для розширення їх можливостей щодо фінансування покладених на них функцій та задач. В цьому сенсі особливого значення набуває дослідження джерел формування доходів місцевих бюджетів, їх аналіз з метою виявлення існуючих недоліків та резервів їх збільшення. Тому, особливого значення набувають питання дослідження місцевих податків та збори як джерело наповнення місцевих бюджетів,і рекомендуємо вжити вичерпні заходи, щодо встановлення відповідно до податкового кодексу України ставок податку за землю та ставок орендної плати за земельні ділянки комунальної власності.

Коротке посилання: http://nmrda.kr-admin.gov.ua/?p=12050