Про проведення засідання робочої групи

В районній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови Новомиргородської районної державної адміністрації Чорномор Людмили Анатоліївни відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення у Новомиргородському районі. На засіданні розглядалося питання про нарахування заробітної плати найманим працівникам суб’єктів господарювання району у червні 2019 року на рівні мінімального розміру встановленого законодавством України за даними Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області .

На засіданні були присутні керівники суб’єктів господарювання району, які у червні 2019 року нарахували заробітну плату найманим працівникам на рівні мінімального розміру.

Під час обговорення питання, яке розглядалися на засіданні робочої групи перший заступник голови райдержадміністрації Людмила Чорномор. запропонувала, запрошеним на засідання робочої групи роботодавцям, дотримуватися норм законодавства про працю України та враховуючи фінансові можливості, підвищити заробітну плату найманим працівникам. Зазначила, що всі працюючі громадяни повинні бути належним чином (легально) прийняті на роботу і за них повинні вчасно сплачувати всі передбачені чинним законодавством України податкові платежі. Від цього залежить не лише їх власний добробут, але і добробут усієї громади (району), на території якої вони проживають, тому що дохідна частина районного бюджету на 60% формується з надходжень податків з доходів фізичних осіб.

За підсумками засідання комісії та робочої групи надано ряд доручень та прийняті рішення, спрямовані на активну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців щодо необхідності дотримання ними норм чинного законодавства стосовно прав і гарантій найманих працівників та своєчасності і повноти сплати ЄСВ. Також запрошеним керівникам суб’єктів господарювання району рекомендовано розглянути можливість підвищення рівня заробітної плати найманим працівникам вище мінімального розміру встановленого законодавством шляхом її диференціації за рахунок встановлення доплат, надбавок, премій працівникам, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної з урахуванням складності, відповідальності та умов роботи .

Головний спеціаліст відділу з питань праці
та соціально - трудових відносин управління
соціального захисту населення
райдержадміністрації                   Валентина Кужелева