Зміна реквізитів рахунків для зарахування надходжень відповідно до стандарту IBAN

Управління Державної казначейської служби України у Новомиргородському районі звертає увагу, що з 05.08.2019 набрала чинності постанова Правління Національного банку України від 28.12.2018 №162 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні»

Згідно з Постановою №162 в Україні номер банківського рахунку буде формуватись за стандартом IBAN та складатиме 29 літерно-цифрових символів, а саме:

код країни + контрольний розряд + код банку + рахунок клієнта,

де код країни: відображається великими літерами (UA), визначає код країни, у якій функціонує фінансова установа, що обслуговує IBAN;

контрольний розряд: 2 цифри, розраховані відповідно до алгоритму розрахунку контрольного розряду;

код банку: шестизначний цифровий код фінансової установи (МФО), що обслуговує рахунок клієнта;

рахунок клієнта: складається з 19 символів. У випадку, якщо номер рахунку має менше ніж 19 символів, тоді до нього додається відповідна кількість нулів

що проставляється перед номером рахунку.

Рахунки для зарахування податків, зборів та інших доходів до державного і місцевих бюджетів відповідно до стандарту IBAN (29 літерно-цифрових символів) вступають в дію з 01.10.2019. Звертаємо увагу, що з 01.10.2019 до 31.10.2019 діє перехідний період, а з 01.11.2019 – діятимуть лише нові рахунки.