До відому жителів району!

06 вересня 2019 року до Новомиргородського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звернулась мешканка м.Новомиргород з проханням оглянути хворих свиней. Після проведення епізоотичного обстеження та патологоанатомічного розтину трупу свині було відібрано біоматеріал та направлено до Черкаської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби для дослідження на африканську чуму свиней, де було виявлено збудник даного захворювання.

09 вересня 2019 року під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації ЧОРНОМОР Людмили проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новомиргородській районній державній адміністрації, на якому були прийняті рішення про оголошення карантину та затверджено “План заходів щодо локалізації та ліквідації африканської чуми свиней. При в’їзді до особистого господарства було встановлено карантинний пост та розпочато чергування. Проведено умертвіння всього поголів′я свиней мешканки м.Новомиргород, спалено та захоронено трупи тварин, підстилки, предметів догляду, проведено дезинфекцію об′єктів, загальною площею 189 м2.         10 вересня 2019 року було проведено чергове засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії та засідання ТЕБ та НС. Заборонено в зонах захисту та нагляду проведення базарів та інших заходів, пов’язаних із пересуванням та скупченням тварин, а також заборонено реалізацію живих свиней, птиці та продуктів подвірного забою свиней та птиці, крім продукції отриманої на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл та за наявності супровідних ветеринарних документів. На даний час продовжується робота по проведенню обліку поголів′я свиней в зоні захисту та нагляду, попередження власників свиней про заборону продажу, переміщення та безконтрольного забою свиней з отриманням від власників письмової розписки.