Житло дітям

25 липня 2019 року набрав чинності Порядок та умови надання у       2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від   15 листопада 2017 р. № 877 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 р. № 616).

З метою залучення на територію Новомиргородського району субвенції з державного бюджету на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа розпорядженням голови райдержадміністрації від 30 липня 2019 року №163-р “Про утворення комісії” затверджено склад та положення комісії для формування пропозицій стосовно визначення потреби субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей -сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа і визначення дітей, яким буде придбано житло або призначено грошову компенсацію у Новомиргородському районі.

На попередніх засіданнях комісії, які відбулися у серпні та вересні поточного року визначено напрям роботи комісії, із врахуванням кількості осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування віком        18 – 23 роки, які перебувають на квартирному обліку органів місцевого самоврядування Новомиргородського району, сформовано потребу щодо спрямування субвенції за обраним напрямом і направлено відповідні пропозиції обласній комісії.

З метою надання компенсації на придбання житла особам вищезазначеної категорії в районній державній адміністрації 03 жовтня    2019 року  під головуванням  першого заступника  голови районної державної адміністрації  Чорномор Людмили Анатоліївни відбулося  чергове  засідання  районної комісії. На розгляд комісії було винесено питання про розгляд подання, яке надійшло від управління соціального захисту населення щодо виплати грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення з метою придбання житла за рахунок субвенції особі з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, яка звернулась до управління з відповідною заявою, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. № 877 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 р. №616).

Засідання відбувалося в присутності заявниці. Після детального розгляду та перевірки у особи, яка звернулась, статусу дитини, позбавленої батьківського піклування, документів про перебування на квартирному обліку та наявності майнових прав на нерухоме майно або відчуження такого майна протягом останніх п’яти років, комісією було прийняте рішення про призначення їй грошової компенсації з метою подальшого придбання житлового приміщення за рахунок субвенції з державного бюджету у 2019 році.

Також заявницю попереджено про те, що грошова компенсація може бути використана на придбання житлового приміщення в прийнятих в експлуатацію житлових будинках у будь-якій адміністративно-територіальній одиниці в межах Кіровоградської області протягом одного року з дня зарахування коштів на спеціальний рахунок в уповноваженому банку. Житло придбавається шляхом укладення договору купівлі-продажу. Договором передбачається накладення заборони на відчуження такого житла протягом десяти років

Начальник відділу з питань праці
та соціально - трудових відносин управління
соціального захисту населення