Про проведення засідання робочої групи

В районній державній адміністрації 20 грудня 2019 року під головуванням першого заступника голови Новомиргородської районної державної адміністрації Чорномор Людмили Анатоліївни відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення у Новомиргородському районі. На засіданні розглядалося питання про рівень заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання району у жовтні 2019 року (за даними Головного управління ПФУ в Кіровоградській області) та виконання протокольних доручень, даних на попередніх засіданнях робочої групи.

На засіданні були присутні керівники суб’єктів господарювання району, які у жовтні 2019 року нарахували заробітну плату найманим працівникам менше та на рівні мінімального розміру.

Під час обговорення питання, яке розглядалося на засіданні робочої групи перший заступник голови райдержадміністрації Людмила Чорномор. запропонувала, запрошеним роботодавцям, дотримуватися норм законодавства про працю України та, враховуючи фінансові можливості, підвищити заробітну плату найманим працівникам. Від цього залежить не лише їх власний добробут, але і добробут усієї громади (району), на території якої вони проживають, тому що дохідна частина районного бюджету на 60% формується з надходжень податків з доходів фізичних осіб.

За підсумками засідання   робочої групи надано ряд доручень та прийняті рішення, спрямовані на активну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців щодо необхідності дотримання ними норм чинного законодавства стосовно прав і гарантій найманих працівників. Також запрошеним керівникам суб’єктів господарювання району рекомендовано розглянути можливість підвищення рівня заробітної плати найманим працівникам вище мінімального розміру встановленого законодавством шляхом її диференціації за рахунок встановлення доплат, надбавок, премій працівникам, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної з урахуванням складності, відповідальності та умов роботи.

Начальник відділу з питань праці
та соціально - трудових відносин управління
соціального захисту населення
Анна Дудар