22 січня – День Соборності України!

Цього дня українці відзначають свято єднання та цілісності, 101 рік минув з тих днів коли Акт Злуки проголосив об’єднання двох українських республік, народжених на уламках імперій, але важливість тих подій по справжньому ми розуміємо лише сьогодні.

З нагоди свята на центральній площі міста відбулися урочисті заходи та святковий концерт за участі представників влади, громадськості, учнівської молоді. З вітальним словом до присутніх звернулась перший заступник голови райдержадміністрації Людмила Чорномор. Людмила Анатоліївна відзначила значимість подій що вирували на українських землях століття тому та підкреслила значимість сьогоднішньої дати для нинішніх і майбутніх поколінь українців. Також Людмила Чорномор нагадала, що рівно п’ять років назад загинув один з наших земляків в зоні АТО Максим Чередник, пам’ять про нього та усіх полеглих захисників цілісності України вшанували хвилиною мовчання. Колектив районного будинку культури та дитячої школи мистецтв презентували присутнім концертну програму насичену національними та патріотичним виступами, а колектив Новомиргородської ЗОШ № 1 розгорнув на центральній площі міста полотно державного прапора України.

Цього ж дня біля пам’ятника Т.Г.Шевченка, що в північній частині міста відбувся урочистий мітинг. До присутніх звернулись керівник апарату райдержадміністрації Володимир Барвінок та міський голова Ігор Забажан. Керівники привітали присутніх з Днем Соборності України та побажали усім єдності та миру. Солісти міського будинку культури виконали декілька вокальних композицій на кінець заходи учасники дійства зробили спільне фото.