Про проведення засідання робочої групи

В районній державній адміністрації 22 січня 2020 року під головуванням першого заступника голови Новомиргородської районної державної адміністрації Чорномор Людмили Анатоліївни відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення у Новомиргородському районі. На засіданні розглядалося питання про нарахування заробітної плати найманим працівникам суб’єктами господарювання району у ІІІ кварталі 2019 року нижче мінімального розміру встановленого законодавством України (за даними Головного управління ДПС у Кіровоградській області ).

Серед присутніх на засіданні були керівники суб’єктів господарювання району, в яких у ІІІ кварталі 2019 року згідно даних звіту ф. І ДФ середньомісячний нарахований на 1 працюючого був нижче законодавчо встановленого мінімального розміру.

Під час обговорення питання, яке розглядалося на засіданні робочої групи перший заступник голови райдержадміністрації Людмила Чорномор. запропонувала, запрошеним роботодавцям, дотримуватися норм законодавства про працю України та, враховуючи фінансові можливості, підвищити заробітну плату найманим працівникам. Від цього залежить не лише їх власний добробут, але і добробут усієї громади (району), на території якої вони проживають, тому що дохідна частина районного бюджету на 60% формується з надходжень податків з доходів фізичних осіб.

За підсумками засідання робочої групи запрошеним керівникам суб’єктів господарювання району рекомендовано розглянути можливість підвищення рівня заробітної плати найманим працівникам вище мінімального розміру встановленого законодавством шляхом її диференціації за рахунок встановлення доплат, надбавок, премій працівникам, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної з урахуванням складності, відповідальності та умов роботи.