Голова райдержадміністрації Алла Дворніченко відвідали комунальну установу «Новомиргородський інклюзивно-ресурсний центр»

Навчальний заклад метою діяльності якого є надання просвітницьких, консультативних та корекційних послуг для дітей з особливими потребами, крім цього аналогічні послуги за бажанням можуть отримувати й інші діти, які хочуть розкрити свої особливості. Про це розповіла директор установи Тетяна Малашевич, а також ознайомила з особливостями і можливостями закладу. Головні завдання, які ставлять перед собою педагоги центру це соціалізація дітей з особливостями розвитку. З дітьми тут працюють логопед, дефектолог та психолог. Навчальні кімнати оснащено необхідним ігровим інвентарем та дидактичними матеріалами. До кожної дитини вчитель знаходить свій індивідуальний підхід, створюють умови безбар’єрності у навчанні, організовують відповідну роботу з батьками. За словами директора закладу чим раніше батьки дитини чи вихователі дитячих садочків звернуть увагу на особливу дитину і звернуться за відповідними консультаціями і рекомендаціями до педагогів центру тим краще буде для подальшого розвитку дитини та її виховання.

Алла Дворніченко наголосила на необхідності широкої інформаційної та просвітницької діяльності серед педагогічних і батьківських колективів району, щоб інформація про можливості і послуги даного центру охоплювала широку аудиторію і ті хто мають необхідність отримати консультації і рекомендації вчасно їх отримали. Стосовно матеріального забезпечення закладу директор Тетяна Малашевич інформувала, що мають необхідність додатковому кабінеті для роботи логопеда, в даному приміщенні відповідна кімната є, але там необхідно зробити ремонт. Алла Дворніченко пообіцяла, що дане питання буде вирішене в найкоротші терміни і діти відразу матимуть можливість працювати з логопедом в належних умовах.

Підсумовуючи побачене в інклюзивно-ресурсному центрі   Алла Дворніченко зауважила, що діяльність подібних центрів вже скоро покаже свої результати, які перш за все відчують діти з особливими потребами та їх батьки, адже таким чином вся система освіти адаптується під кожного учня індивідуально.