Про роботу закладів культури

12 лютого голова райдержадміністрації Алла Дворніченко разом з завідувачем сектору культури, молоді та спорту Романом Рожко відвідала заклади культури – районний краєзнавчий музей, дитячу школу мистецтв та центральну районну бібліотеку і районну бібліотеку для дітей. Спілкуючись з керівниками закладів культури Алла Дворніченко цікавилась тенденціями розвитку різних галузей культури району та перспективами на майбутнє.

Директор музею Світлана Ланженко провела керівникам екскурсію кімнатами музею, де в восьми кімнатах зберігається понад 2000 експонатів пов’язаних з археологією, українським побутом, письменниками та художниками Новомиргородщини, подіями Другої світової війни та Антитерористичної операції на сході держави. Окремо в музеї діють кімнати пов’язані з подіями війни в Афганістані та інших гарячих точках, також є кімната присвячена життю відомого земляка дисидента, політв’язня Степана Кожум’яки.

Директор Новомиргородської районної дитячої школи мистецтв Алла Гуменюк розповіла, що в школі навчається 210 учнів. Навчально-виховний процес у закладі здійснюється за програмами, затвердженими Державним методичним центром закладів культури і мистецтв України. Термін навчання на музичному відділенні – 8 років, на хореографічному відділенні – 8 років, на відділенні образотворчого мистецтва – 6 років. Учні музичного відділення опановують гру на фортепіано, скрипці, гітарі, домрі, баяні, а також ознайомлюються з основами академічного співу. Школа забезпечена досвідченими викладачами, майстрами своєї справи, людьми, які частину свого життя присвячують мистецтву та прищеплюють його дітям. Учні школи мистецтв є активними учасниками культурно-мистецьких заходів різних рівнів, де регулярно отримують призові місця, відзнаки та дипломи. Крім учнів школи самодіяльністю займаються і педагоги закладу – народний аматорський вокальний ансамбль «Оксамит» дитячої школи мистецтв відомий далеко й за межами району.

З роботою бібліотечних закладів голову райдержадміністрації ознайомили в.о директора центральної районної бібліотеки Тамара Каптенар та директор районної бібліотеки для дітей Наталія Мащенко. Керівники розповіли про послуги, які зараз може надавати бібліотека, крім книжок зараз читачі мають можливість скористатись послугами інтернету, отримати консультативну допомогу при виборі джерела інформації, взяти участь в масових читацьких заходах. Слід відзначити що читацькі фонди бібліотек регулярно оновлюються світовими бестселерами, дитячою літературою, путівниками, розвиваючими книгами, освітньою та педагогічною літературою.

Спілкуючись з головою райдержадміністрації Аллою Дворніченко керівники закладів культури торкнулись й проблемних питань, які існують в їхній роботі. Серед таких можливості збільшення площі деяким установам для їх подальшого ефективнішого функціонування, покращення матеріально-технічної бази, окремі заклади потребують поліпшення умов опалення приміщень. Алла Дворніченко відзначила, що всі озвучені проблеми мають шляхи вирішення, будуть детально вивчені та поступово вирішуватимуться. Також голова райдержадміністрації додала, що головними пріоритетами в роботі закладів культури вважає широке охоплення мистецькою та культурною діяльністю молоді та підростаючого покоління і саме такі завдання будуть поставлені відповідальним посадовим особам.