Про проведення спільного засідання комісії та робочої групи

В районній  державній адміністрації 19 лютого 2020 року під головуванням   голови Новомиргородської районної державної адміністрації Дворніченко Алли Сергіївни відбулося спільне засідання комісії з питань забезпечення своєчасності виплати та погашення заборгованості із заробітної плати, стипендій та інших соціальних виплат та  робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення у Новомиргородському районі.

На засіданні розглядалося  два питання:

1. Про стан сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування суб’єктами господарювання району протягом 2019 року та січня-лютого 2020 року.
  2. Про стан виплати заробітної плати в межах законодавчо встановленого мінімального розміру страхувальниками району у грудні 2019 року.

Серед присутніх на засіданні були  фізичні особи-підприємці району, які  мають заборгованість зі сплати ЄСВ.

Під час обговорення питань, які розглядалися на засіданні голова райдержадміністрації Алла Дворніченко наголосила на необхідності дотримання чинного законодавства України суб’єктами господарювання незалежно від форми власності і господарювання. Зауважила, що головним завданням органів виконавчої влади наразі є створення умов для розвитку бізнесу,  зокрема в частині проведення активної роз’яснювальної роботи через засоби масової інформації та соціальні мережі щодо прав, обов’язків та відповідальності суб’єктів господарювання.

Запропонувала членам комісії продовжити роботу спрямовану на недопущення виникнення заборгованості із заробітної плати, зменшення заборгованості зі сплати ЄСВ та легалізацію “тіньової” зайнятості.

Присутніми на засіданні було відмічено, що для досягнення результату необхідно проводити тісну злагоджену роботу органів місцевого самоврядування, контролюючих органів району та соціальних партнерів.

Підсумовуючи засідання, голова райдержадміністрації Алла Дворніченко дала відповідні доручення та зауважила, що діяльність комісії та робочої  групи у поточному році продовжується у межах повноважень: виїзні обстеження, проведення співбесід з фізичними особами-підприємцями на засіданнях, надсилання офіційних листів роботодавцям-порушникам з рекомендаціями легалізації найманої праці.

Начальник  відділу  з питань праці
та соціально - трудових відносин управління
соціального захисту населення
Анна Дудар