Як працює лікарня

Останніми днями у населення виникло ряд запитань стосовно діяльності системи охорони здоров’я району в режимі карантину. Жителів району цікавлять питання кому і як роблять тести, як потрапити на прийом до лікаря, як зв’язатись з сімейним лікарем? Аби унеможливити розповсюдження неправдивої та недостовірної інформації даємо відповіді на питання, що були адресовані керівництву райдержадміністрації.

Всі заклади охорони здоров’я району працюють в умовах надзвичайної ситуації з дотримання карантинних правил, які значно посилено. Для розмежування хворих і здорових громадян в приміщенні поліклініки, біля центрального входу всі відвідувачі спілкуються з медичною сестрою. Після цього люди із ознаками захворювання повинні зайти в приміщення лікарні з боку колишнього шахтарського гуртожитку. Їх відразу приймають лікарі терапевти та після огляду визначають яку саме допомогу слід надати пацієнту, чи є необхідність проводити тестування на коронавірус, чи слід робити рентген. Такі заходи запроваджені аби не наражати на небезпеку інших пацієнтів, що відвідують заклад та обмежити контакт хворих з частиною медичного персоналу, адже дуже важливо уберегти саме медиків від захворювання.

Експрес-тестування на коронавірус COVID 2019 в нашому районі проводиться людям, які протягом останніх 14 днів повернулись з-за кордону, якщо після повернення минуло понад 10 днів і ніякі симптоми захворювання не проявляються тестування проводиться за рішенням медика. Станом на зараз проведено 70 тестувань особам, що повернулись з-за кордону. Також в медичних закладах тестують людей з відповідними симптомами захворювання за рішенням лікаря. Слід відзначити, що експрес-тест дає лише попередній результат і не є остаточним, саме такий випадок вже був зафіксований у нашому районі. Якщо експрес-тест показує позитивний результат, то аналіз направляється до вірусологічної лабораторії в обласному центрі, за добу звідти приходить остаточний результат.

Якщо ви не можете зв’язатись зі своїм сімейним лікарем безпосередньо за номером мобільного телефону зверніться в телефонному режимі до реєстратури районної лікарні за номером 4-14-38, вам нададуть інформацію стосовно можливості поспілкуватись з лікарем.

Пам’ятаймо, що зараз на усіх працівниках сфери охорони здоров’я лежить надвисока відповідальність за життя і здоров’я наших громадян. Сьогодні кожен лікар, кожен медик і увесь персонал медичних закладів найперші і найчастіше стикаються з небезпечною хворобою. Посилені карантинні заходи в лікарнях в першу чергу спрямовані на те щоб убезпечити наших медиків та не наражати їх на небезпеку.

Станом на сьогоднішній день випадків коронавірусу в районі не зафіксовано та відсутні й підозри на хворобу. Але продовжуємо й надалі не забувати про режим карантину, дотримуємось правил самоізоляції ті кому в цьому є потреба, уникаємо відвідувань публічних місць без крайньої необхідності. Дотримуємося усіх медичних рекомендацій і довіряємо тій інформації про всі події, що надходять з офіційних джерел.