Штаб інформує

Сьогодні  під головуванням голови райдержадміністрації Алли Дворніченко відбулося чергове засідання районного штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби, також участь в засіданні взяли  керівництво Новомиргородської міської ради, районного управління Держпродспоживслужби, районного відділення Національної поліції,  санітарно-епідеміологічної служби та керівництво споживчого товариства «Златопільське».

Головним питанням, що розглянуто в ході наради була діяльність суб’єктів господарювання в умовах пом’якшення карантину, зокрема робота ринку споживчого товариства «Златопільське». Про головні вимоги до діяльності агропродовольчих ринків визначені постановою головного санітарного лікаря України  від 27 квітня 2020 року №14 «Щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) в місцях торгівлі харчовими продуктами на агропродовольчих ринках» доповів начальник Новомиргородського районного управління головного управління Держпродспоживслужби  Володимир Савіцький. Обговоривши озвучену інформацію члени районного штабу вирішили  доручити виконавчим комітетам місцевих рад району прийняти власні відповідні рішення про роботу суб’єктів господарювання на підвідомчих територіях в умовах пом’якшення карантину.

З метою зменшення поширення коронавірусної хвороби вирішено продовжити роботу районної комісії та Тимчасової міської протиепідемічній комісії по перевірці торгівельних об’єктів та ринків району по дотриманню карантинних заходів у відповідності до вимог постанов головного державного санітарного лікаря України. Перевірки здійснюватимуться постійно і в разі виявлення порушень вживатимуться відповідні заходи передбачені законодавством. Також перевірці підлягають  перукарні, стоматологічні кабінети, магазини які реалізують непродовольчу групу товарів.

Стосовно роботи ринку споживчого товариства «Златопільське» члени районного штабу наголосили на низці проблем вирішенням яких має зайнятись адміністрація ринку, результати цієї роботи повинні впорядкувати роботи установи відповідно вимог.

Серед головних вимог стосовно додержання карантинних правил до усіх суб’єктів господарювання в районі, яким дозволено вести господарську діяльність наступні:

температурний скрінінг персоналу,

розміщення інформаційних матеріалів щодо профілактики коронавірусної хвороби для відвідувачів і клієнтів,

організація місця для обробки рук антисептиками,

перебування відвідувачів у закладі з розрахунку не більше однієї особи на 10 квадратних метрів, обмеження контакту між працівниками та відвідувачами з дотриманням принципу соціального дистанціювання (1,5 метри);

допуск відвідувачів та перебування у закладі лише у респіраторі або захисній масці;

контроль за недопущенням черг та скупчень людей;

обробка корзинок та візків для покупок  дезінфекційним засобом і їх подальше розташування окремо з табличкою «Продезінфіковано».

Суб’єкти господарської діяльності повинні забезпечити:

постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в санвузлах (за їх наявності), використання багаторазових рушників заборонено;

інформування клієнтів щодо встановлених обмежень та умов обслуговування в закладі та на офіційних сторінках в мережі Інтернет та соціальних мережах;

вологе прибирання виробничих приміщень та поверхонь, місць контакту рук працівників і відвідувачів (ручки дверей, місця сидіння, раковини, столи тощо з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів не рідше ніж кожні 2 години, перед відкриттям та після закінчення робочого дня/зміни;

централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;

обмеження масових зборів працівників в закритих приміщеннях;

тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику (особи, які досягли 60-річного віку, особи, які мають хронічні захворювання, що пригнічують імунітет та хронічні захворювання легень).

Працівники повинні:

регулярно мити руки з милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 3 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;

утримуватись від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань;

самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

Лише за умов виконання вказаних пунктів суб’єкти господарювання можуть здійснювати свою діяльність, а відвідувачі і клієнти матимуть змогу придбати необхідний товар чи отримати послугу.

Підсумовуючи результати обговорення питань порядку денного голова райдержадміністрації Алла Дворніченко зазначила, що усім слід пам’ятати –  карантин продовжується, нові випадки захворювання на COVID 2019 в державі продовжують фіксуватися, зараз умови карантину пом’якшено і від того, як кожен з нас дотримуватиметься вже звичних правил залежить результат боротьби з епідемією та подальші послаблення карантину.