Районний штаб інформує

Постановою Кабінету Міністрів України  від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» Урядом продовжено карантин в державі до 22 червня та водночас пом’якшено ряд карантинних правил. Питання про  дотримання та виконання вимог даної постанови  розглядалося на черговому засіданні районного штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби, що відбулося 22 травня під головуванням голови райдержадміністрації Алли Дворніченко. Заступник голови райдержадміністрації довів до членів штабу інформацію про застосування протиепідемічних заходів, що визначаються зазначеною постановою КМУ та про етапи послаблення протиепідемічних заходів, що додатково встановлюються райдержадміністрацією та органами місцевого самоврядування в межах компетенції. Члени штабу обговорили озвучену інформацію та вирішили встановити режим послаблення протиепідемічних заходів, виходячи з оцінки епідемічної ситуації на території області. Відтепер дозволяється організовувати та проводити наступне:

1) проведення спортивних заходів без глядачів, в яких беруть участь не більше 50 осіб. Спортивні заходи, в яких беруть участь понад 50 осіб, можуть проводиться за погодженням із Міністерством охорони здоров’я, за результатами оцінки епідемічних ризиків;

2) проведення релігійних заходів, за умови перебування не більше однієї особи на 10 кв. м. площі будівлі, де проводиться релігійний захід;

3) діяльність готелів (крім функціонування ресторанів у готелях);

4) регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському внутрішньорайонному та міжнародному сполученні за умови перевезення пасажирів у межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.

Також дозволяється відвідування закладів дошкільної освіти за умови дотримання тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 21 травня 2020 року № 25. Разом з цим органи місцевого самоврядування на відповідних територія мають створити комісії щодо дотримання у закладах дошкільної освіти тимчасових рекомендацій з організації протиепідемічних заходів та забезпечити їх роботу згідно графіку.  Саме ці комісії мають визначити і готовність садочків до прийому вихованців. Також необхідно забезпечити проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з батьками вихованців закладів дошкільної освіти щодо умов відновлення роботи дошкільних закладів та особливостей їх функціонування у період карантину.

Членами районного штабу визначено відповідальних осіб, що контролюватимуть виконання дотримання режиму самоізоляції для тих категорій громадян, яким це передбачено санітарними правилами. Також доручено управлінню соціального захисту населення вжити додаткових заходів по виявленню та обслуговуванню одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції з метою організації належного соціального супроводу.