Щодо державної підтримки тваринництва у 2020 році

Кабінет міністрів України визначив напрямки і механізми надання державної підтримки для розвитку тваринництва і переробки сільгосппродукції. Витрати за програмою передбачені в обсязі 1 млрд грн. За результатами консультацій і зустрічей з профільними аграрними асоціаціями, прийнято рішення, що підтримка буде спрямована, зокрема, на стабілізацію поголів’я худоби, кількості бджолосімей та поліпшення їхнього генетичного потенціалу, стимулювання збільшення виробництва продукції тваринництва та бджільництва, а також для створення нових потужностей для зберігання зерна.
Цього року державою вперше запроваджується підтримка бджільництва. Стимулювання розвитку цієї галузі сприятиме збільшенню кількості промислових пасік, впровадження простежуваності продукції бджільництва, а також підвищенню її якості і конкурентоспроможності на внутрішньому і зовнішньому ринках. Крім того, галузь бджільництва важлива для розвитку малого підприємництва на селі. Механізм отримання такої допомоги для пасічників наступний.
Дотація за бджолосім’ї надається на безповоротній основі фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. У разі наявності більше ніж 300 бджолосімей максимальний розмір дотації ставить 60 000 гривень одному отримувачу.
Для отримання дотації за бджолосім’ї фізичні особи та суб’єкти господарювання, які є власниками бджолосімей, подають за місцезнаходженням пасіки до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади (далі — органи місцевого самоврядування) до 01 жовтня поточного року такі документи:
копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;
копію рішення про державну реєстрацію потужності;
копію довідки про відкриття поточного рахунка, виданої банком (суб’єкти господарювання);
копію довідки або договору про відкриття рахунка в банку (фізичні особи);
копію паспорта громадянина України (фізичні особи);
довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі (суб’єкти господарювання);
копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма 24-сг) на останню звітну дату на момент подання документів (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами);
довідку, видану органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи — підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства).
Органи місцевого самоврядування до 10 жовтня складають відомість фізичних осіб та суб’єктів господарювання, які є власниками бджолосімей і мають право на отримання дотації за бджолосім’ї (далі — відомості на отримання дотації за бджолосім’ї), за формою, встановленою Мінекономіки, та подають її структурним підрозділам облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку.
Підставою для внесення до відомості на отримання дотації за бджолосім’ї є реєстрація потужності фізичної особи або суб’єкта господарювання, які є власниками бджолосімей, у Державному реєстрі потужностей операторів ринку.