В районі нададуть підтримку людям, що мотребують лікування гемодіалізом

Сьогодні голова райдержадміністрації Алла Дворніченко в робочому кабінетізустрілась з жителями нашого району, які є постійним пацієнтами Маловисківської районної лікарні та отримують там медичну допомогу методом гемодіалізу. Загалом в нашому районі проживає 6 таких громадян 5 з яких лікуються в м. Мала Виска і 1 в м. Кропивницький.
В ході реформування вторинної ланки надання медичної допомоги Маловисківська РЛ отримала пакет від Національної служби здоров’я України на надання медичної допомоги методом гемодіалізу, тобто НСЗУ фінансує кожного пацієнта, що отримує там допомогу методом позаниркового очищення крові, в тому числі і мешканців нашого району. Суть проблеми з якою довелося зіткнутися нашим землякам у Маловисківській лікарні полягає в тому, що виникли непорозуміння з керівництвом лікарні стосовно забезпечення їх медичним препаратом Епобіокрин, який необхідний для лікування. Згідно роз’яснень та нормативних документів НСЗУ пацієнт вільно обирає, в якому закладі, що уклав договір з НСЗУ, йому отримувати гемодіаліз – в комунальному чи приватному. Він може обрати заклад, що є ближчим до його місця проживання або ж той, де йому більше подобається якість обслуговування та лікування. Лікування для пацієнта здійснюється на безоплатній основі, незалежно від форми власності такого закладу, в тому числі хворому безоплатно надається і медикаментозне лікування. Тобто незалежно від місця проживання хворі будуть забезпечені необхідними препаратами в тому закладі де лікуються.
Інша проблема яку самостійно доводиться вирішувати такій категорії хворих громадян нашого району це кілька разів на тиждень діставатись до Малої Виски. Алла Дворніченко відзначила ця проблема вивчається і зараз здійснено перший крок до її вирішення. На чергову сесію районної ради готуються зміни до районної програми «Турбота та милосердя». Згідно цих змін передбачається виділення коштів районного бюджету для допомоги хворим нашого району на транспортні витрати. Така практика вже існує в інших районах області у нас це буде вперше.
Підсумовуючи діалог з присутніми Алла Дворніченко відзначила, що розуміє гостроту тих проблем, які самостійно мають вирішувати люди, що декілька разів на тиждень їздять на лікування в інший район. Саме тому районна влад буде здійснювати й подальші кроки для того щоб підтримати таких хворих і не лишати їх на одинці з подібними проблемами.