Про виконання програми зайнятості населення Новомиргородського району на 2018-2020 роки у першому півріччі 2020 року

З метою стабілізації ситуації в економічній сфері та на ринку праці району районною державною адміністрацією розроблена програма зайнятості населення Новомиргородського району на 2018-2020 роки (далі-Програма), яка затверджена рішенням Новомиргородської районної ради від 24 листопада 2017 року №285.

На виконання завдань вищезазначеної Програми протягом січня-травня             2020 року в районі створено 53 нових робочих місць, що становить 53,0% від планового показника Програми на 2020 рік (100 р.м.) .

Протягом січня-червня 2020 року до Новомиргородської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості в пошуках роботи звернулось 1969 осіб, що становить 96,6% по відношенню до відповідного періоду                    2019 року. Виконання планового завдання програми зайнятості на 2020 рік становить 65,6%. Спеціалістами районної філії   надано 840 послуг шукачам роботи, виконання планового показника на поточний рік становить 35,0%. За сприянням служби зайнятості працевлаштовані 666 осіб (в тому числі інвалідів 11 осіб), що становить 76,9% по відношенню до відповідного періоду 2019 року. Виконання планового завдання на 2020 рік становить 49,3%.

Протягом січня-червня 2020 року Новомиргородською районною філією Кіровоградського обласного центру зайнятості на професійну підготовку та перепідготовку направлено 73 особи з числа зареєстрованих безробітних громадян, що становить 29,2% від показника запланованого в Програмі на      2020 рік.

Спеціалістами Новомиргородської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за зверненнями громадян надаються консультації з питань започаткування та провадження підприємницької діяльності. Протягом звітного періоду особи з числа зареєстрованих безробітних не отримували одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

За сприяння Новомиргородської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості проводиться робота спрямована на подолання негативних явищ на ринку праці району. Протягом січня–червня 2020 року профорієнтаційними послугами охоплено 1871 особу, в тому числі 1362 особи з числа безробітних. Всього надано 2773 профінформаційні та   профконсультаційні послуги, в тому числі безробітним – 1082.

Протягом звітного періоду до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру залучено 101 безробітного громадянина, що становить 12,6% від планового показника на 2020 рік.

Протягом січня-червня 2020 року на обліку як безробітні у Новомиргородській районній філії Кіровоградського ОЦЗ перебувало 24 особи з числа учасників АТО. Безробітні, зазначеної категорії, були ознайомлені з послугами, які надає служба зайнятості, ознайомлені з наявними на ринку праці ваканціями, та отримали консультації профконсультанта. Із загальної чисельності безробітних зазначеної категорії 6 осіб працевлаштовані, 3 особи припинили реєстрацію згідно поданих заяв,1 особа знята з обліку у зв’язку з невідвідуванням ЦЗ більше 30 робочих днів без поважних причин.

Станом на 01 липня 2020 року на обліку перебувало 14 осіб зазначеної категорії.

Протягом звітного періоду профорієнтаційними послугами охоплено 4 особи з числа внутрішньо переміщених осіб (100% від загальної чисельності безробітних даної категорії, що перебували на обліку), яким надано 3 проф-інформаційні та 3 профконсультаційні послуги.

Станом на 01 липня 2020 року на обліку у районній філії перебуває 3 особи зазначеної категорії.

Чисельність незайнятого населення станом на 01 липня 2020 року становить 1053 особи, що на 237 осіб більше ніж у відповідному періоді 2019 року, і становить 129,5%.

Начальник відділу з питань
Праці, соціально - трудових відносин та
контролю за призначенням і виплати пенсій
управління соціального захисту населення