МІСЦЕВІ ВИБОРИ 2020

25 жовтня 2020 року відбудуться місцеві вибори. Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Новомиргородської районної державної адміністрації інформуємо Вас, шановні земляки, про те, що належить саме до нашої компетенції.

Списки виборців формуються на підставі даних Державного реєстру виборців, який функціонує у вигляді автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи, а простіше – електронної бази даних. Щомісяця відповідальні суб’єкти подають до відділу ведення Державного реєстру виборців інформацію про зміни, які стосуються виборців.

Завдання нашого відділу – всі ці дані своєчасно завантажити в систему та опрацювати у встановлені терміни. Саме під час цієї систематичної роботи ми виявляємо громадян, які раніше не значилися у базі даних Реєстру та заносимо інформацію про виборця до Реєстру.

А якщо вас не було включено під час первинного формування Державного реєстру виборців, і ви увесь час мешкаєте за однією й тією ж адресою, не змінювали прізвище або інші власні персональні дані, то виявити вашу відсутність у Реєстрі практично неможливо. У такому разі особисте звернення до нашого відділу або скориставшись онлайн послугою “Особистий кабінет виборця” (на офіційному сайті ЦВК в розділі “Державний реєстр виборців”) забезпечить вам можливість потрапити у базу даних ДРВ, а звідти – до списків виборців.

А тепер про зміни. Вперше в своїх громадах зможуть проголосувати внутрішньо переміщені особи, трудові мігранти інші мобільні в межах країни виборці. Також матимуть можливість обирати органи місцевого самоврядування ті громадяни, які не мають виборчої адреси через відсутність зареєстрованого місця проживання. Це стало можливим завдяки ухваленню Виборчого кодексу та відповідних постанов Центральної виборчої комісії. Зокрема, в частині, яка стосується Державного реєстру виборців скасовано документальне підтвердження виборцем підстави зміни ним виборчої адреси згідно частин 3 та 4 статті 8 Закону Про Державний реєстр виборців.

Для цього Вам потрібно до 10 вересня 2020 року завітати до відділу ведення Державного реєстру виборців та подати заяву в паперовій формі або в електронній формі за допомогою онлайн сервісу.

При поданні заяви в паперовій формі громадянин пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України — паспорт громадянина України (у вигляді книжечки або у вигляді картки) або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України).

Заява в електронній формі створюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, який відповідно до Закону України “Про електронні довірчі послуги” має таку саму юридичну силу, як і власний підпис. Заява в електронній формі створюється шляхом заповнення виборцем електронної форми з використанням відповідного електронного сервісу, розміщеного на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Чекаємо на вас за адресою: м.Новомиргород, вул.Соборності, 112, Новомиргородська районна державна адміністрація, 35-й кабінет (3-й поверх). Тел.: 4-18-09.

Віталій ЖЕРЕБЕНКО, головний спеціаліст відділу ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації