Забезпечення населення скрапленим газом для побутових потреб

Новомиргородська районна державна адміністрація інформує про те, що існує механізм відшкодування вартості скрапленого газу та твердого палива. Відповідно до чинного законодавства пільги та житлові субсидії на тверде паливо та скраплений газ надаються у грошовій готівковій формі і виплачуються через поштові відділення або уповноважені банківські установи.
Пільги та житлові субсидії на тверде паливо та скраплений газ надаються в межах встановлених мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом та скрапленим газом та граничних показників їх вартості. Норми затверджені постановою Кабінетів Міністрів України від 23 квітня 2012 року № 356 «Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим та рідким пічним побутовим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг житлових субсидій» та складають:
для надання пільг
1 тонна твердого палива на рік на домогосподарство
1 балон скрапленого газу на рік на домогосподарство
для надання субсидій
2 тонни твердого палива на рік на домогосподарство
2 балони (42 кг) скрапленого газу на рік на домогосподарство з однієї-двох осіб;
3 балони (63 кг) скрапленого газу на рік на домогосподарство з трьох-чотирьох осіб;
4 балони (84 кг) скрапленого газу на рік на домогосподарство з п’ятьох і більше осіб.
Граничні показники вартості в межах яких надаються пільги та житлові субсидії на тверде паливо, скраплений газ встановлені вищезазначеною постановою та щорічно індексуються, враховуючи індекс споживчих цін.
На 2020 рік встановлено таку вартість твердого палива та скрапленого газу:
1 тонна твердого палива – 2746,75 грн.
1 балон скрапленого газу – 274,67 грн.
Пільги та житлові субсидії на тверде паливо, скраплений газ надаються один раз на рік, за заявами громадян. Заяви з необхідними документами подаються особисто до управлінь соціального захисту населення, уповноважених сільських, селищних рад, об’єднаних територіальних громад.