ГРИБНИЙ СЕЗОН РОЗПОЧАТО

Щороку по всійУкраїніреєструютьсявипадкиотруєннядикорослими грибами. Не виключенням є і наша область. Причинами отруєнь грибами залишаються: недостатнійрівеньзнань у населеннявидовоїналежностігрибів; недостатнінавички та знаннящодоїхзбору; потенційнонебезпечнімісцязбираннягрибів (лісосмуги, лісовінасадженнябілянаселенихпунктів, присадибніділянки, біляавтотрас); порушення правил збирання і приготуваннягрибів; безвідповідальнеставлення людей до свогоздоров’я.

Аналізвипадківотруєнь грибами в областісвідчить, щобільшістьотруєньобумовленівживаннямпластинчатихотруйнихгрибів (насамперед, блідої поганки), якіпомилковосприймають за їстівнісироїжки.

Отруєннятакожможутьспричинитиїстівнігриби, якізіпсованіабо не пройшлиналежноїтермічноїобробки, виросли на забрудненихтериторіяхчивздовжтранспортнихмагістралей. Крім того, є люди, якістраждають на алергіювідгрибів. І нарешті, гриби в наш час можутьміститинебезпечні для здоров’яважкі метали і радіоактивніречовини: вони накопичуються в їхплодовихтілах.

Грибиможутьзавдатисерйозноїшкодишлунку і печінці. Найбільштиповими симптомами отруєння є блювота, болі в животі, діарея. Важливо знати, щосимптомиотруєння грибами схожі з симптомами звичайногохарчовогорозладу, але є значноскладнішими. Тому, якщопіслявживаннягрибів у вас виниклихарактерніознакиотруєння – не гайте часу, звертайтесь за медичноюдопомогою.

Слідпам’ятати, щогриби не відносяться до продуктівхарчування, які є незамінними в раціоніхарчування людей, однакможуть бути чинникомнебезпеки для здоров’я, а то й життя. Страви з грибівважкі для травлення. Тому їхвзагалі не можнавживатидітям, а також людям іззахворюваннямишлунково-кишкового тракту, печінкичихронічнимизахворюваннямиіншихвнутрішніхорганів.

Також не вартокупуватилісовихгрибів на ринку, уздовжавтошляхів та іншихмісцях. Стихійнаторгівлянесе в собіпотенційнунебезпеку для здоров’я людей, в тому числі при продажу дикорослихгрибів.

Новомиргородське головне управлінняДержпродспоживслужби району вкотрезвертається з проханням до жителів району замислитись над питанням – чи не вартовзагалівідмовитисявіддикорослихгрибів, в крайньомувипадкузамінившиїх на вирощені в теплицяхпечериці та гриби.

Будьте пильні до свогоздоров’я та життя!