Проект “Спротив геноциду”

PICT0230     З 5 січня по 15 січня 2016 р. у приміщенні районного будинку культури Новомиргородським районним краєзнавчим музеєм проведенно виставку у рамках інформаційно-просвітницького проекту “Спротив геноциду”, здійсненого Українським інститутом національної пам’яті спільно з Галузевим державним архівом Служби безпеки України.

На 18 фотодокументальних стендах відображено рух спротиву, який чинило українське суспільство, передусім селянство, сталінському тоталітарному режиму у 1920 – на початку 1930-х роках. Саме страх перед українським визвольним рухом штовхав Й.Сталіна і його оточення до вчинення злочину геноциду у Голодоморі 1932-1933 років.

Метою заходу і виставки є ознайомлення громадськості з історичними подіями і вшанування пам’яті жертв Голодомору, політичних репресій.

Для вчителів та учнів 6-10 класів Новомиргородських загальноосвітніх шкіл № 1, №2, №3 проведено екскурсії, лекції про ті страшні часи.

PICT0235 PICT0240

Директор Новомиргородського
районного краєзнавчого музею                                                         С.Ланженко