Про реєстрацію колективних договорів та рекомендації щодо їх змісту.

Відповідно статті 34 Закону України “Про місцеві державні адміністрації”, статті 9 Закону України “Про колективні договори і угоди” та Порядку проведення повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2013 року №115, управлінням соціального захисту населення Новомиргородської райдержадміністрації протягом квітня 2016 року проведено реєстрацію    1 колективного договору та 1 зміни до колективного договору, які укладені між стороною роботодавця та профспілковою стороною суб’єктів господарювання Новомиргородського району:

колективний договір Шпаківської сільської ради на 2016-2020 роки (реєстраційний №19 від 14.04.2016 року);

зміни до колективного договору Новомиргородської спеціальної                   ЗШ-інтернату І-ІІ ступенів на 2014-2019 роки (реєстраційний №20 від 14.04.2016 року).

Звертаємо увагу сторін соціального діалогу на те, що Генеральною угодою «Про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010-2012 роки» передбачено вирішення питань щодо соціального захисту окремих категорій громадян (пункти 3.26, 4.5, 5.14). Тому, під час ведення колективних переговорів, рекомендуємо включати до колективних договорів положення щодо:

соціального захисту ветеранів праці та людей похилого віку відповідно до Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»;

забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків відповідно до Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» зокрема з урахуванням норм статті 18;

профілактики ВІЛ- інфекції/СНІДу та туберкульозу у виробничому середовищі та недопущення випадків дискримінації працівників із такими захворюваннями.

Начальник відділу з питань праці
та соціально-трудових відносин
управління соціального захисту населення
райдержадміністрації                                                                             А.Дудар