КАНІЖ

Аграрний сектор Кіровоградщини – це потужній комплекс, який постійно розвивається і його розвиток неможливий без розвитку сільських територій. В основі розбудови ринкової інфраструктури в сільській місцевості повинно бути створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, формування об’єднань дрібних товаровиробників та належної заготівельно-збутової мережі.

На території Канізької сільської ради успішно діє громадська організація «Благодар Канежа», якою реалізовано низку ініціатив щодо покращення соціального розвитку села. Проект громади – «Енергозберігаючі заходи в загальноосвітній школі с. Каніж. Заміна вікон на металопластикові», реалізований за фінансової підтримки Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

В 2015 році громада села пріоритетним напрямком діяльності визначила вирішення питань економічного розвитку села. Сільською радою було подано заявку на конкурс щодо участі у новому напрямку діяльності Проекту ЄС/ПРООН – розвиток сільських територій. Високий авторитет і довіра мешканців села Канежа до проекту  зініціювали створення кооперативу, який в майбутньому допоможе мешканцям села вирішити проблеми зайнятості і підвищити власний добробут.

В  серпні 2015 року був утворений сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Прометей Канежа», головою якого обрано Данілова Олександра Івановича. Членами СОК на момент утворення стали 23 жителі села Каніж, які виявили бажання вступити в кооператив та сплатили необхідні вступні та пайові внески.

Основним видами діяльності сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Прометей Канежа» є надання механізованих послуг по обробітку ґрунту та забезпечення підживлення та хімічного захисту зернових та технічних культур. В майбутньому планується організувати виробництво паливних брикетів із невикористаних відходів (сільськогосподарських та деревних) та організація виробництва сухих комбікормів для збалансованої годівлі домашніх тварин.

В грудні 2015 року за підтримки проекту  та програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» кооператив придбав сільськогосподарську техніку, а саме трактор КИЙ 14102 та обприскувач ОПШ-2000 на загальну суму 701 тис.грн. Проектом було профінансовано 78,5%. Співпраця з проектом «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» справжня знахідка для нашого села. Віримо, що з такою підтримкою в нашому кооперативі є добрі шанси на успіх.

Кооператив лише почав свою роботу і весною 2016 року було надано послуги по обробітку та посіву сільськогосподарських культур на суму 25740,00 грн. Послуги були надані по цінах на 20 відсотків нижче ніж ринкові.

Одним із головним пріоритетом роботи кооперативу є організація інформаційно – роз’яснювальної та просвітницької  роботи серед жителів села щодо популяризації кооперативних переваг. Люди повинні повірити, що лише в об’єднанні наша сила.

Голова громадської організації «Благодар Канежа»                          М. Український