Профілактичні заходи,як не захворіти під час епідемії грипу.

Грип є найпоширенішим інфекційним захворюванням. Епідемії грипу періодично охоплюють всю земну кулю, і тоді ми піддаємося загрозі зараження цим вірусом. Але грип – це не просто застуда. Ця агресивна хвороба має дуже неприємні прояви у вигляді високої температури, головного болю, сильних нежиті та кашлю. Крім того грип загрожує нам цілим рядом небезпечних ускладнень. Щорічно у світі від грипу помирають сотні тисяч людей. Як уникнути цієї хвороби? Що зробити, щоб вірус не зміг «окупувати» наше тіло? Знизити ймовірність зараження грипом, можна застосовуючи специфічну і неспецифічну профілактику грипу.

Профілактика грипу. Що робити?

Існує кілька способів профілактики грипу:

• Специфічна профілактикапредставляє собою вакцинацію спеціальними вакцинами. Це досить ефективний метод, мінус якого в тому, що конкретна вакцина «працює» проти конкретного штаму вірусу грипу і не може захистити вас від його інших різновидів.

Що включає в себе неспецифічна профілактика грипу

• Неспецифічні заходи, спрямовані на підвищення опірності організму до зовнішніх несприятливих впливів, у тому числі і до грипу, такі як загартовування,правильне харчування і т.д.
  • приділяємо особливу увагу гігієні

Вірус грипу передається повітряно-крапельним шляхом. Знаючи це, ми можемо постаратися уникнути попадання інфекції в організм. Якщо дотримуватися правил особистої гігієни і свідомо уникати ситуацій, коли можна «підхопити» вірус, то ризик захворіти значно знизиться.

• Уникайте місць скупчення людей під час епідемії.
  • Якщо необхідність, «йти в люди» все-таки є, одягайте спеціальну марлеву пов’язку, що закриває ніс і рот.
  • Після відвідин громадських місць обов’язково ретельно мийте руки з милом або користуйтеся антибактеріальними серветками.
  • Не беріть немитими руками їжу і не торкайтеся ними до обличчя.
  • Частіше робіть у квартирі вологе прибирання.
  • Декілька разів на день провітрюйте приміщення по 15-20 хвилин.

Підвищуємо імунітет і не хворіємо

Своєчасно виявити чужорідну істоту і нейтралізувати її – це завдання імунної системи. І, незважаючи на те, що вірус грипу – дуже агресивний, сильна імунна система здатна захистити нас від хвороби або дати можливість перенести хворобу в легкій формі. Щоб імунна система була в тонусі треба пам’ятати про основні принципи здорового способу життя.

• Харчування.Слідкуйте, щоб у вашому раціоні в правильній пропорції перебували білки, вуглеводи і жири. Їжа також обов’язково повинна містити потрібну кількість вітамінів і мікроелементів.
  • Загартовування.Стимулюють захисні сили організму і гартують процедури. Короткочасне охолодження організму запускає механізми активізації імунної системи.
  • Фізична активність.Щоденні заняття спортом також необхідні для нормальної роботи імунної системи. Правда варто враховувати, що протягом години після активних навантажень імунітет трохи знижується. Пам’ятайте про це, коли повертаєтеся з тренування, і постарайтеся не «зловити» вірус в цей час.
  • Здоровий сон.Добре відпочивати і висипатися – ще одна умова, необхідна для нормальної роботи захисних систем організму. Людина, яка недосипає і невідпочиває стає легкою « здобиччю» для вірусів грипу під час епідемії.

Лікарські препарати в якості неспецифічної профілактики.

Існує цілий ряд лікарських препаратів, які можуть допомогти нам не заразитися грипом та іншими ГРВІ. До них відносяться:

• Вітаміни. Ці речовини надають стимулюючу дію на імунну систему. Особливо важливо вживати в період епідемії вітаміни С, А і групи В.
  • иммунокоригуючі засоби. До ліків, які підвищують опірність організму, відносять препарати, що містять інтерферон, і ліки, що стимулюють вироблення інтерферону в організмі.

Водночас ефективність деяких з препаратів, які позиціонуються як імуномодулюючі та противірусні, досі не доведена і в науковій літературі зустрічаються заперечення проти прийому деяких з них. Тому будьте обережні, коли підбираєте собі засіб «для профілактики грипу». Проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж призначати собі той чи інший препарат.

Неспецифічна профілактика значно підвищує шанси не захворіти на грип в сезон поширення цього захворювання. Тож, своєчасно застосовуйте методи неспецифічної профілактики і не хворійте!

Управління Держпродспоживслужби в Новомиргородському районі