Олександр Сенченко: Завдання, що стоять пере медиками району – незмінні – надання якісних і ефективних послуг жителям району

     14 лютого голова райдержадміністрації Олександр Сенченко та голова районної ради Сергій Совенко взяли участь в районній конференції працівників медичних установ, на якій були підведені підсумки діяльності медичної галузі у 2016 році та перспективи розвитку у 2017 році.

     Розпочався захід з виступу начальника РТМО «Новомиргородське» Сергія Пойди. Сергій Миколайович проаналізував основні показники галузі медицини району у 2016 році. Назвав основні проблеми, які доводиться розв’язувати, насамперед, це складна кадрова ситуація з медичним персоналом. «Дефіцит медичних кадрів відчувається з кожним роком, особливо це відчувається в сільській місцевості. Село, не особливо приваблює молодих фахівців, тому першочерговим завданням керівників РТМО та ЦПМСД є створення належних умов проживання та роботи для молодих фахівців, які прибувають в район. Для вирішення кадрового питання функціонує програма «Лікар», згідно якої навчається 1 майбутній лікар, який проходить інтернатуру і працює в районі як сімейний лікар. Нам потрібні такі лікарі, як, анестезіолог, уролог, педіатри, неонатолог та терапевт», – відзначив керівник установи.

     Що стосується показників захворюваності жителів району, Сергій Пойда відзначив наступне – ситуація щодо туберкульозу залишається напруженою, хоча смертність від хвороби в порівнянні з 2015 роком і знизилась рівень захворюваності в районі маємо високий. Дещо покращились показники і онкологічних захворювань, але загалом ситуація залишається складною в районі більше 600 жителів нині лікуються від складного недугу. Проблемною залишається ситуація і серцево-судинними захворюваннями. Загалом підсумовуючи свою доповідь Сергій Миколайович відмітив, що головною проблемою з якою стикаються і лікарі, і хворі в процесі лікування це пізня діагностика хвороби, через невчасне звернення до лікувального закладу, а також не проходження медичних оглядів жителями району. Для вирішення цього медиками вживається цілий ряд заходів починаючи від інформаційно-розяснювальної роботи і закінчуючи роботою пересувного флюорографа по населеним пунктам району. Також на конференції прозвучали плани і перспективи розвитку галузі у цьому році серед яких, укомплектування кадрами, продовження ремонтів, забезпечення обладнанням. Після доповіді Сергія Пойди виступили начальник КЗ «ЦПМСД» Оксана Криворучко, головний лікар протитуберкульозного диспансеру Тетяна Савченко, лікар санепідемслужби Катерина Носова.

     На завершення до присутніх звернулись голова райдержадміністрації Олександр Сенченко та голова районної ради Сергій Совенко. Олександр Сенченко зокрема відмітив, що районна влада продовжуватиме вживати заходів для розвитку медицини району – продовжуються ремонти палат, вивчається можливість розширення кадрового потенціалу медичних закладів, в разі необхідності молодих лікарів забезпечуватимуть житлом. В своєму виступі Олександр Олегович також торкнувся питання, щодо впровадження медичної реформи та створення лікувальних округів Очільник району запевнив присутніх, що лікувальні заклади району продовжать свою роботу в тому ж руслі і завдання, що стоять пере медиками районну – незмінні – надання якісних і ефективних послуг жителям району

 

В. Гончаренко
сектор інформаційної
діяльності та комунікацій з громадськістю
апарату райдержадміністрації

Коротке посилання: http://nmrda.kr-admin.gov.ua/?p=7456

Залишити відповідь