Нелегальна праця в районі.

На сьогодні, на жаль, в Україні залишається актуальним питання легалізації “тіньової” зайнятості. Наш район не виняток. Робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, до складу якої входять представники структурних підрозділів райдержадміністрації та міністерств і відомств України, щомісяця проводить рейди по торгових об’єктах та здійснює обстеження суб’єктів господарювання району різних форм власності. Більшість громадян району добросовісно працюють та сплачують встановлені законодавством податки. Проте є і такі, що не бажають здійснювати діяльність в законодавчому полі, а під час обстежень робочої групи просто тікають з місця торгівлі залишивши весь товар на тисячі гривень. Такі люди просто не хочуть замислюватися над тим, що законно здійснювати діяльність набагато вигідніше і для них, і для району.
З метою проведення роз’яснювальної роботи серед громадян району, а також виявлення та легалізації “тіньової” зайнятості протягом січня – липня поточного року робочою групою здійснено 8 рейдів та обстежено 85 суб’єктів господарювання району, в результаті яких виявлено 19 “тіньових” робочих місць, 15 з яких було легалізовано. В тому числі у липні організовано 2 рейди по торгових об’єктах, які знаходяться на території КП “Новомиргородський міський ринок”, в результаті яких виявлено 3 факти використання праці без належного оформлення трудових відносин та 3 фізичні особи, які працюють без належної державної реєстрації. Як наслідок – міський бюджет недоотримує значні суми податкових надходжень, а громадяни належні їм соціальні гарантії.
Вкотре звертаємось до керівників суб’єктів господарювання, які надають перевагу виплаті заробітної плати “в конвертах” та фізичних осіб, які займаються реалізацією різноманітних товарів без належної державної реєстрації, із закликом зареєструватися як приватні підприємці та оформити трудові договори з найманими працівниками в установленому законом порядку.

Начальник відділу з питань праці
та соціально- трудових відносин управління
соціального захисту населення
райдержадміністрації                                                                            А. Дудар