Щодо засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новомиргородській районній державній адміністрації

У зв′язку із напруженою ситуацією з безпритульними тваринами в Новомиргородському районі та загостренням епізоотичної ситуації по сказу тварин в м. Новомиргород та Новомиргородському районі 10 жовтня 2017 року було проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новомиргородській районній державній адміністрації за участю голови комісії- першого заступника голови Новомиргородської районної державної адміністрації Чорномор Людмили Анатоліївни, членів державної надзвичайної протиепізоотичної комісії та запрошено секретаря Новомиргородської міської ради- Францішко Андрія Анатолійовича.

На початку засідання голова комісії Чорномор Людмила Анатоліївна підняла питання щодо ситуації, що склалася із безпритульними тваринами в місті та випадком покусу ними дитини 07.10.2017 року.

В ході засідання заслухали заступника голови державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, начальника Новомиргородського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Савіцького Володимира Петровича із інформацією про ситуацію, що склалася у зв′язку із почастішанням випадків захворювання на сказ. Ним було зазначено, що за останні три роки збільшилася кількість випадків сказу –від трьох випадків в 2014 році до 14 випадків сказу в 2016 році. Станом на 01.10.2017 року вже зафіксовано 5 випадків сказу. Відповідно збільшилася і кількість покусів безпритульними тваринами(2014 рік-7 покусів, 2015 рік-9 покусів, 2016-7 і з початку 2017 року на території Новомиргородського району вже зафіксовано 9 покусів безпритульними тваринами).

Далі було заслухано секретаря Новомиргородської міської ради Францішко А.А. про заходи, які проводять органи місцевого самоврядування для вирішення даної проблеми із безпритульними тваринами.

Голова та члени комісії обговорили дану проблему, можливі шляхи її подолання і державна надзвичайна протиепізоотична комісія вирішила:

-Рекомендувати органам місцевого самоврядування, волонтерам створити притулок для утримання безпритульних тварин;

-Новомиргородській районній державній лікарні ветеринарної медицини забезпечити в повному обсязі проведення щеплень собак, котів проти сказу в усіх населених пунктах району;

-Міській, селищній, сільській радам встановити суворий контроль за дотриманням громадянами, підприємствами, установами та організаціями правил утримання собак, котів у населених пунктах району. До порушників застосовувати дієві заходи впливу(штрафи, адміністративні санкції). Посилити роботу по боротьбі з безпритульними тваринами, забезпечити наявність бригад по відлову безпритульних тварин та забезпечити їх засобами відлову, автотранспортом.

-Українському товариству мисливців та рибалок проводити облік чисельності лисиць та планові заходи щодо підтримання оптимальних розмірів їх популяції;

-Доручити РТМО «Новомиргородське» забезпечити лікувально-профілактичні заклади достатньою кількістю антирабічних препаратів( вакцини, імуноглобуліни) для надання своєчасної та кваліфікованої допомоги.

Максименко Л.В.

Головний спеіаліст відділу безпечності