На Аскольдовій могилі український цвіт!

Слава, слава Україні і її народу,

Що своїм життям безцінним захищав свободу,

Що довідну самостійність розумом відстояв,-

Тричі слава Україні і її героям.

29 січня у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. У бою під Крутами полягли київські студенти й учні, що стали на захист незалежності своєї Вітчизни. Назва невеликої станції Крути, що розташована на Чернігівщині уздовж лінії Бахмач-Київ, ознаменувала відлік нового духовного злету нації, який уже протягом майже століття є національним символом для десятків поколінь борців за свободу України. Кров молодого покоління не була пролита марно. Вони – студенти, курсанти, школярі – виявилися у своєму патріотизмові вище за класові інтереси і, коли постала потреба, без вагань віддали молоде життя в ім’я волі свого народу. З неї, наче з безсмертя, розцвітають пелюстки Волі.

Крути, без сумніву, були, є і будуть завдяки героїзму молодих студентів, однією з героїчних сторінок нашої історії.

Ця битва – символ нескореного духу нашої нації.

Вічна слава героям Крут!

Саме відзначаючи 100-річчя пам’яті Героїв Крут, бібліотекарі відділу обслуговування центральної районної бібліотеки відділу культури,туризму та культурної спадщини Новомиргородської райдержадміністрації провели 29 січня історичне досьє «За рідну Вкраїну полинули в бій». Запрошені на захід учні 10 класу ЗОШ №1 переглянули відео-презентацію про ті далекі, героїчні дні та хвилиною мовчання пом’янули загиблих оборонців нашої волі та незалежності. Поетичні рядки та пісенний супровід доречно доповнили сценарій. Виставка-презентація  «Крути: наша слава, наша історія», яка діє у книгозбірні на протязі тижня, ознайомила користувачів з документальними матеріалами про величний подвиг молодого цвіту нації. Тож, пророчими стали слова Михайла Грушевського, який назвав цей вчинок київської молоді героїчним: «Стримайте ж Ваші сльози, які котяться! Ці юнаки поклали свої голови за визволення Вітчизни, і Вітчизна збереже про них вдячну пам’ять на віки вічні!».

Директор центральної

оайонної бібліотеки                                                                       С.Заграєнко