Шевченківські читання «Уклін тобі, Тарасе, великий наш Пророче»

«Щовесни, коли тануть сніги

І на рясті просяє веселка

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуєм пам’ять Шевченка»

Такими словами 7 березня 2018 року в Новомиргородському районному будинку культури   розпочалися Шевченківські читання, приурочені 204-й річниці від дня народження Генія українського народу, великого патріота України та її Пророка Тараса Григоровича Шевченка. В фойє будинку культури було представлено виставку художніх робіт учнів дитячої школи мистецтв «Великий Кобзар у творах юних художників» та виставка декоративно-ужиткового мистецтва майстринь-вишивальниць району.

Учасників закладу привітала начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації Височин В.О. та вручила нагороди.

В заході взяли участь митці нашого Новомиргородського краю, місцеві поети та художники. Члени районного літературно-мистецького об’єднання «Вись»  Микола Суржок, Людмила Третяк, Людмила Попчук.,Олена Покладюк.,Павло Кондратенко, прочитали власні вірші, присвячені Т.Г. Шевченку. Українські пісні на слова Тараса Шевенка «Реве та стогне Дніпр широкий», «Заповіт», «Думи мої, думи» урочисто з піднесенням виконав аматорський хоровий колектив «Гуляйполе» міського будинку культури №1 (керівник Валентин Снісаренко).

З шаною і любов’ю до Великого Кобзаря переможці районного огляду- конкурсу майстрів розмовного жанру прочитали його твори. Віра Павленко майстерно виконала літературну композицію найпопулярніших віршованих творів поета, використовуючи українські народні пісні на слова Тараса Шевченка (Туріянський СБК), Ілона Бондар   чуттєво і з душою прочитала вірш «Русалка»(Канізький СБК), Анна-Марія Присяжна – з майстерністю прочитала вірш «Сон» (Капітанівський СБК).

Наостанок Шевченківських читань ведуча заходу сказала : «Шануючи Великого Кобзаря, ми вклоняємося до землі за його безсмертне слово, за віру, за надію і віримо, що над Україною ще зійде світанкова щаслива зоря волі й добробуту, зоря свободи і розквіту».

Директор Новомиргородського
районного будинку культури