Практичний семінар – навчання з питань державної підтримки агропромислового комплексу в 2018 році.

15 березня 2018 року відбувся районний практичний семінар – навчання з питань державної підтримки агропромислового комплексу в 2018 році, актуальних питань щодо дотримання законодавства про працю, нового в оподаткуванні фермерських господарств та проведення кампанії декларування одноосібників».

В семінарі взяли участь представники агроформувань району та органів місцевого самоврядування.

Програма семінару була насичена та змістовна. Основні напрямки державної підтримки АПК (відповідні урядові програми 2018 року) в розрізі всіх програм, зміни в пріоритетності напрямків підтримки, короткий аналіз використання коштів на підтримку АПК по програмах 2017 року та відповідні обсяги фінансування, передбачені в держбюджеті на 2018 рік висвітлила головний спеціаліст відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Хименко Любов Іванівна.

Головний спеціаліст відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Богданюк Любов Василівна докладно донесла Порядок використання коштів, передбачених у держбюджеті для підтримки галузі тваринництва (Постанова КМУ від 07 лютого 2018 року № 107) – з детальним поясненнями, зокрема, покрокової інструкції щодо отримання дотації фізичними особами за утримання молодняка ВРХ, який народився в поточному році та щодо отримання дотації юридичними особами, що утримують ідентифікованих та зареєстрованих корів.

Начальник управління головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області – Савіцький Володимир Петрович уточнив порядок проведення ідентифікації молодняка великої рогатої худоби, що належить населенню та порядок отримання органами місцевого самоврядування витягу із Єдиного Державного Реєстру тварин.

Начальник Новомиргородського відділення Новоукраїнського ОДПІ – Чорна Світлана Василівна повідомила про нове в оподаткуванні єдиним соціальним внеском для фермерських господарств та закликала органи місцевого самоврядування сприяти проведенню кампанії декларування за 2017 рік громадян які одноосібно обробляють земельні частки ( паї).

Ґрунтовні та детальні роз’яснення щодо дотримання законодавства про працю, видів відповідальності за допущені порушення, нового порядку здійснення державного контролю у сфері законодавства про працю детально надала головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно – правових актів управління держпраці у Кіровоградській області – Волошина Раїса Валентинівна

Головний державний інспектор відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці управління держпраці у Кіровоградській області Третяк Павло Олексійович виступив з роз’ясненнями щодо безпеки під час проведення весняно-польових робіт, зміни в порядку отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, безпека експлуатації електроустановок споживачів, порядок проведення медичних оглядів.

Презентацію можливостей компанії ТОВ АПК «Маїс» та ТОВ «Агроарена», в 2018 році провів менеджер компанії ТОВ « Агроарена» – Іванченко Андрій Сергійович.

Від проведеного семінару всі учасники отримали корисну інформацію для подальшого використання у роботі.